Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Büyüleyici Yaratıklarda Bugün: Hipogrifler!

Büyüleyici Yaratıklarda Bugün: Hipogrifler!

PAYLAŞ

Hipogrifler yarı at, yarı kartal görünümlü, son derece gurulu ve tehlikeli hayvanlardandır.

Fiziksel Görünüş

Dosya: Harry Potter Evreninde Hipogrifler – Fantastik Canavarlar

Hipogrif, dev bir kartalın ön bacakları, kanatları ve başı ve bir atın gövdesi, arka ayakları ve kuyruğuna sahip, ön ayak pençeleri yarım fit uzunluğunda olan büyülü yaratıklardır. Tasvir ettiğimiz özellikler de diğer bir büyülü yaratık olan Griffin’e çok benzemektedir.

Bunların yanı sıra hipogrifler birkaç farklı renkte olabilmektedir. Bu renklere örnek olarak “fırtına grisi, bronz, parlak kestane, pembemsi uğultu ve mürekkep siyahı” .

Ayrıca bir Patronusun, Hipogrif formuna dönüşmesi nadir bir olaydır.

Davranışları

Hipogrifler etobur canlılardır. Evcilleştirilene kadar son derece tehlikeli yaratıklar olmakla beraber sadece eğitimli bir büyücü veya cadı tarafından evcilleştirilmesi denenmelidir. Newton Scammender’ın annesi de dahil olmak üzere bilinen diğer büyücüler Hipogrif yetiştirmekteydi.

Üreme sırasında bıraktıkları tek bir yumurta genelde 24 saat içerisinde açılmakta ve bebek hipogrif 1 hafta içerisinde uçuş yapabilmektedir. Fakat uzun yolculuklara çıkmaları ve ebeveynlerine eşlik etmeleri aylar sürmektedir.

Görgü Kuralları

Hipogrifler son derece gururlu yaratıklardır. Onlara yaklaşmadan önce bir kişi onlara doğru eğilerek karşılığında eğilmelerini bekleyerek uygun bir saygı göstermelidir. Göz teması kurarken kesinlikle göz kırpılmamalıdır. Hipogrifin ilk hareketi yapmasına izin verilmelidir.

Gururlu yaratıklar olsalar bile hipogrifler güvenini kazanmış olanlara şiddetle sadık ve koruyucu canlılardır.

Büyücülük Dünyasında Hipogrifler

Şahgaga nedir, nerelerde yaşar? Harry Potter ile tanınan Hipogrif Şahgaga  gerçek mi? İşte merak edilen detaylar... - Son Dakika Haberler

Hipogrif sahibi büyücü ve cadılar hipogriflerin mugglelar tarafından gözükmemesi için her gün hipogriflerine “Hayal Kırıklığı Büyüsü” yapmaları kanunen zorunludur. Ayrıca hipogrifleri kişisel ulaşım için kullanmak “Uluslararası Büyücülük Gizliliği” yasasına göre yasa dışıdır.

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar