Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Call of Cthullhu – Deliliğin Derinlikleri Duyuruldu

Call of Cthullhu – Deliliğin Derinlikleri Duyuruldu

PAYLAŞ

Şu satırları yazarken bile sevincimi hala kaybetmiş değilim. Eğer sizde H.P. Lovecraft evrenini seviyorsanız yeni çıkardıkları video ile sevincinizi doruklarınızda yaşayabilirsiniz. Cthulhu hakkında şuana kadar sevebildiğim sadece 2 oyun bulunuyordu. Bunlardan biri 2005 yılında çıkan Call of Cthulhu: Dünyanın Karanlık Köşeleri (Dark Corners of the Earth) bir diğeri ise 2012 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülen Call of Cthulhu: Ölmüş Topraklar ( The Wasted Land).  Bu iki oyunda benim korku limitimi doyuran oyunlar olmuştu.

Lovecraft evreninden esinlenip yaratılan bir çok oyun mevcut piyasada. Fakat kaliteli olarak gördüklerim ise 2 taneydi. Bugün yayımladıkları videoyu izledikten sonra bu listeye üçüncüsünün ekleneceğinden eminim. Yayınlanan videoda ne kadar oynanış hakkında bir şeyler göstermeseler de hikayesi çok güzel olacak gibi gözüküyor. Açıkçası video içinde geçen seslendirmelere de bayıldım.  Şimdiden söylemekte yarar var, oyun gerçekten korkunç olacak. Tek başınıza oturup oynayabileceğiniz bir oyun olmayacak. Oyunun sonunda da söylendiği gibi bu oyun sizlere kendi akli dengenizi sorgulatacak. Daha da ötesi, bu oyundan sonra bir Cthulhu fanı olabilirsiniz.

Elinde çok fazla oyun fakat kaliteli az oyun bulunduran Focus Home Interactive sonunda ilgi çekmek istiyor gibi.  Umarız ki bu oyuna ellerinden gelen bütün emeği verirler. Bizleri neler beklediği ise meçhul. Sizleri bu güzelim video ile baş başa bırakıyorum.

 

Yorumlar