Ana sayfa Dizi / Film Captain Marvel fragmanı ve Marvel’in yeni dizi projesi ile platform savaşları!

Captain Marvel fragmanı ve Marvel’in yeni dizi projesi ile platform savaşları!

PAYLAŞ

Captain Marvel’in özellikle Sonsuzluk Savaşı sonrası Marvel tarafından deli gibi fanlara gazlanmasıyla herkesin dört gözle bekler olduğu filmin ilk fragmanı geçen günlerde yayınlandı. Birçok Marvel filmi fragmanına nazaran biraz daha sönük kalmış olsa da bunun biraz filmin içeriğini çok açık vermeme girişimine bağlıyorum.

Captain Marvel içerisinde Avengers 4 ile ilgili bağlantıların olabileceğini, hatta olacağını demek daha doğru olsa gerek, bildiğimiz için Marvel hala gizlilikte haklı olarak oldukça ısrarcı bir duruş sergiliyor. Biraz mistik bir havada gördüğümüz fragman ile dahi film hakkında birçok ipuçları elde ettik. Filmin tam bir orijin hikaye anlatma çabasından ziyade, flashback ler ile bu boşluğun doldurulacağı, yine başı bir türlü tehlikeden kalkmayan sevimli Dünya’mızın bizlerden habersiz nasıl bir süper kahraman tarafından kurtulmuş olduğunu izleyeceğimiz bir kahraman filmi bizleri bekliyor olacak.

Belki ilerde daha detaylı bir inceleme yazısı ile yeniden karşınıza çıkabilecek olmamız dolayısıyla lafı çokta gevelemeden bir kez daha sizleri fragman ile baş başa bırakalım.

 

Loki ve Scarlet Witch’in dizileri mi geliyor yoksa!

Disney ve Marvel yaptığı yeni bir açıklamayla herkesi şaşkınlığa bırakmış durumda. Marvel filmlerinde izlediğimiz karakterlerin kendi solo filmlerini görebilme beklentimiz zaten tavan yapmışken farklı bir haber vererek bu karakterlerin yer alacağı bir dizi projesini duyurarak hayranlarını hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Disney’in 2019 yılı sonu itibari ile yayın hayatına sokmayı planladığı Netflix ve Amazon’un platformlarına rakip kendi içerik platformuna hazırlandığını biliyorduk. Hatta bu platforma özel ilk projenin bir Star Wars dizisi olduğunu da geçen aylarda öğrenmiştik. Lakin, Disney bu işte daha istekli ve hırçın olduğunu göstererek, dizi projelerine Marvel Evrenini de dahil ederek büyük bir adım atmış oldu.

Başlangıç için seçilen iki karakter ise Loki ve Scarlet Witch. Oyuncularla görüşme halinde olunduğu gelen haberler arasında. Daha çok fazla detaya sahip olmasak ta bu iki karakter ile başlayıp her sezon farklı karakterlerin hikayelerine odaklanılacak bir proje üzerinde durulduğu söylenen bir diğer dedikodular arasında.

© FT montage / AP

Netflix’in son dönemlerde ödüller ile de domine ettiği dizi sektöründe, Amazon yeni projeleri ile ve özellikle de Yüzüklerin Efendisi’nin telif haklarını da almasıyla başlayacak büyük rekabete Disney’in balıklama dalması, bu platform savaşlarında en çok da biz izleyiciyi memnun edecek gibi görünüyor. Çok fazla platform oluşu belki bizlerin ceplerini buralara abone olma konusunda biraz zorlaştıracak olsa da kaliteli içeriğin daha da artacağı su götürmez bir gerçek. Bakalım Marvel Sinematik Evrenine doğrudan bağlı bu dizilerin başarısı nasıl olacak?

Şunu da belirtelim ki bu projenin yapımcılığını da bizzat Marvel Stüdyolarının başındaki isim Kevin Feige üstlenecek. Daha önce özellikle Netflix içerisinde izlediğimiz Marvel karakterlerinin dizisi, Marvel Stüdyolarından ziyade Netflix’in kendi içerikleri oluşuydu. Şimdi evrene direk bağlı dizilerin, evrenin şekillenmesine büyük katkı sağlayacağı ise kaçınılmaz.

Siz oyunuzu kimden yana kullanıyorsunuz? Her gün yeni projeleriyle çoktan savaşa hazır ve nazır Netflix mi, özellikle dört gözle beklediğimiz Yüzüklerin Efendisi dizisi ile Amazon mu, yoksa Star Wars ve Marvel ile kozunu büyük oynayacak Disney mi bu savaştan üstün ayrılacak?

 

Yorumlar