Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Çekim Sürecinde Olan Yeni Game Of Thrones Dizisi 2020’de Gelebilir

Çekim Sürecinde Olan Yeni Game Of Thrones Dizisi 2020’de Gelebilir

PAYLAŞ

8 yılda yayınlanan 8 sezonun ardından Game of Thrones dizisi belki de hayranları çok memnun etmeyen bir final ile yolculuğunu tamamladı. Fakat dizinin geldiği bu noktayı beğenmeyen hayranlar için, dizi henüz final yapmadan aynı evrende geçecek birden fazla yeni dizinin geleceği açıklandı. İşte bu açıklanan dizilerden birinin, Game of Thrones macerasından binlerce yıl önce geçen bir hikayenin, şu an yapım aşamasında olduğu açıklandı. Dizinin ismi de dahil bazı haberler şu şekilde;

DİZİNİN İSMİ NE OLACAK?

Şu an yapım aşamasında olan spin-off dizisinin isminin ne olacağı ile alakalı BBC’de yer alan haber şu şekilde : “Henüz adı resmi olarak açıklanmasa da son birkaç ay içinde bazı olasılıklar duyum olarak yayıldı. O duyumlardan birine göre, Belfast’ta yeni yapımın setinde çalışanlar yeni diziye “Bloodmoon” (Kanlı Ay) diyor. Game of Thrones serisinin yaratıcısı olan George RR Martin, daha önce bu öncü yapım için The Long Night (Uzun Gece) ismini kullanmıştı. Ancak sonra bundan geri adım atıldı ve şimdilik resmi olarak yapımın ismi açıklanmış değil. Üstelik The Long Night, Game of Thrones’un son ve çok eleştirilen sezonunun üçüncü bölümünün adıydı.” Haberde de görüldüğü üzere Uzun Gece’yi anlatacak olan ilk spin-off dizisinin isminin uzun zamandır yine aynı şekilde “The Long Night (Uzun Gece)” olacağı bekleniyordu fakat duyumlar bunun olmayacağını gösteriyor.

DİZİ HANGİ ZAMANDA GEÇİYOR?

Kitaplarda anlatıldığı üzere Uzun Gece’nin, Robert’ın isyanından ve dizide gördüğümüz sonrasında yaşanan olaylardan binlerce yıl önce gerçekleştiğini biliyoruz. Yine aynı haberde yer alan bilgiler ise şu şekilde : “Adı ne olursa olsun, bu seri, Game of Thrones’tan 5 bin yıl önceki olayları konu alacak. Bu da son sekiz sezonda seride yer alan hiçbir karakterin bu yeni yapımda olmayacağı anlamına geliyor. Ancak bir istisna var. Slovak aktör Vladimir Furdik tarafından canlandırılan Night King bu yapımda yer alacak.”

Haberden de anlayacağımız üzere binlerce yıl önce yaşanan ve uzun yıllar süren bir kışın yaşandığı “Uzun Gece” , Game of Thrones dizisinde de gördüğümüz Night King’i tekrar görebileceğimiz, belki de ilk zamanlarının anlatıldığı bir yapım olacak.

Ormanın Çocukları ve Night King

DİZİNİN KONUSU NE OLACAK?

Haberde değinildiği üzere dizinin konusu ise şu şekilde : “Dizinin yapımcısı olan HBO, “Kahramanlar Çağı’ndan, en karanlık zamanlara dönüşü” işleyecek denilen yeni seriyi tanıdık isimlerle duyuruyor: “Westeros’un dehşet verici sırlarından, White Walkers’ın gerçek doğuş hikâyesine kadar yalnızca tek bir şey kesin, o da bu hikâye bildiğinizi düşündüğünüz hikâye değil”

Kahramanlar Çağı olarak adlandırılan dönem, Orman’ın Çocukları ile İlk İnsanlar’ın barışı getiren anlaşmayı yaptıkları zamana işaret ediyor. En karanlık zaman ifadesi ile ise White Walkers’ın dünyada ilk olarak ortaya çıktığı ve barışı sonlandırıp uzun yıllar sürecek sert kışı getirdiği dönem anlatılıyor. Bu yeni seri ile Night King’in gerçek doğuş öyküsünün yanında Stark’lar ve Lannister’ların kadim husumetine ilişkin de bir şeyler yer alması oldukça olası. Stark’ların atası olan, Winterfell ile Duvar’ı inşa eden, “Kurucu Bran” (Bran the Builder) döneminde geçeceği seri ile ilgili bilinenler arasında… Aynı zamanda Lannister’ların atası olan “Akıllı Lann” de bu dönemde yaşadığı için, iki ailenin sürtüşen hikâyelerinin başlıca konulardan biri olması beklenebilir.”

Bu bilgileri göz önüne alırsak dizinin White Walkers’ın ortaya çıkışı ve İlk İnsanlar ile Orman’ın Çocuklarının ittifak yaparak onlara karşı gelmesinden White Walkers’a karşı kadim büyülere sahip olan Sur’u inşa eden Bran Stark ile Lannister ailesinin kurucusu olan Akıllı Lann’in hikayelerine kadar birçok konuyu anlatabileceğini söyleyebiliriz. Hatta hayranların büyük bir hevesle Game of Thrones dizisinde olacağını bekleyip hayal kırıklığına uğradığı Azor Ahai kehanetinin gerçek hikayesini yeni gelecek olan bu dizide muhtemelen göreceğiz.

White Walkers

EJDERHALAR OLACAK MI?

Bu konuda haberde yer alan ve George RR Martin’in röportajını içeren kısım ise şöyle : “Yeni serinin de yaratıcısı olan George RR Martin, geçen ay Hollywood Reporter isimli Amerikan yayın organına yaptığı açıklamada, “Westeros’un çok farklı bir dönemine bakacaksınız” dedi ve devam etti: “Ejderhalar, Demir Taht ve King’s Landing olmayacak””

OYUNCU KADROSU

Yapım aşamasında olan dizinin karakterleri kesinleşmese de oyuncu kadrosu yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Haber ise şu şekilde : “Ejderhalar olmayacak belki ama Oscar adaylığı bulunan Naomi Watts şu ana kadar bu seride yer alması kesinleşmiş en ünlü isim. Başrollerden biri olacak Watts’ın “karanlık bir sırra sahip, karizmatik bir aristokratı” canlandırması bekleniyor. Serinin hayranları, ünlü aktrisin, Lightbringer isimli yanan kılıcın sahibi olan efsane savaşçı Azor Ahai’nin karısını canlandıracağını savunuyor. Yine bir başka Oscar adayı aktris olan Miranda Richardson’ın da dizide rol alacağı açıklandı. Jamie Campbell Bower, John Simm ve Georgie Henley gibi isimler de yeni seride rol alacaklar.” Görüleceği üzere aynı Game of Thrones dizisinde olduğu gibibu dizide de tecrübeli oyuncular ile son zamanlarda isimlerinin yavaş yavaş duymaya başladığımız, potansiyeli olan ve ileride isimlerini çokça duyacağımız isimler yer alacaklar.

Naomi Watts

DİZİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Şu an yapım aşamasında olan dizinin yayın tarihi ile ilgili açıklama şu şekilde : “Çekimler he ne kadar Belfast’ta başlamış olsa da yayın tarihi için en erken gelecek 2020 yılı konuşuluyor. Yeni dizinin de yapımcısı olan HBO’dan Casey Bloys, Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, “Eğer pilot bölüm ve kalan bölüm tamamlansa dahi, (Game of Thrones) final sezonunun yayınından en az bir sene sonraya kadar hiçbir şey yayınlanmayacak.” dedi.”  Özellikle son sezonlara doğru sezonlar arasında çok beklemeye alışmış olan Game of Thrones hayranları için 2020 yılı çok uzak bir tarih gibi gözükmese de oyuncu seçimlerinin tamamlanmasının, bölümlerin çekilmesinin ve kurgularının yapılmasının ne kadar sürebileceğini tahmin edemediğimiz için dizinin sene ortasında mı yoksa sene sonunda mı yayınlanacağını kestirmek güç.

Kaynak : https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-48348881?fbclid=IwAR10wDO6EoaOslTkQR3EzjKB4ilY7fVFXE-gcygqSuPTCAhRPP6XHIdgXUA