Ana sayfa Oyunlar Elder Scrolls Artifaktları : Chillrend

Elder Scrolls Artifaktları : Chillrend

PAYLAŞ

Bugün, hem Skyrim’de hem de Oblivion’da karşılaştığımız bir artifakt olan Chillrend kılıcının özelliklerini ve tarihini anlatacağız.

Chillrend, kökeni bilinmeyen bir artifakttır. Görünüşü, aynı kısa cam kılıca benzer fakat normal Malakit’in (Malachite) aksine yeşil yerine mavidir. Diğer cam silahlar gibi, kabzası nadir metaller ve aytaşından (Moonstone) oluşur.

Cam silahların ana cevheri olan Malakit (Malachite)

Chillrend’in tılsımının gücü ve özellikleri değişkendir ama her zaman düşmana, büyülü buz hasarı verir. Bilinen diğer efektleri ise, soğuğa dayanıksızlığa ve geçici felce sebep olmasıdır.

Hikayesi

(TES IV : Oblivion)

Kılıcın ilk bilinen sahibi Valus Odiil, Tamriel’i seyahat eden, İmparator insanı (Imperial) bir maceracıydı. Sonunda Cyrodiil’e yerleşen Valus, Chorrol surlarının dışında bir çiftlik aldı. Fakat çiftliği düzenli olarak Büyük Orman’dan (Great Forest) gelen goblinler tarafından yağmalanıyordu ve şehir muhafızları yardımı reddetmişti. Bu yüzden Şampiyon’dan (Champion) yardım isteyen Valus, iki oğlunu güvende tuttuğu için Chillrend kılıcını Şampiyon’a devretti.

TES IV : Oblivion’da, Chillrend

(TES V : Skyrim)

Kılıç daha sonra, Skyrim’in büyük loncalarından biri olan Hırsızlar Loncası’nın (Thieves Guild) lideri olan Mercer Frey‘in eline geçti. Mercer Frey ise, ona büyük şans getiren ve kimsenin onda olduğunu bilmediği İskelet Anahtar’a (Skeleton Key) sahip, ünlü bir hırsızdı. Kılıç ise, Mercer’ın Riften’daki evinin gizli bodrumunda duruyordu. 4.Çağ 201 yılında ise, Mercer Frey’in loncaya ihanet ettiği anlaşıldığında, Son Ejderdoğan kılıcı çaldı.

TES V : Skyrim’de, Chillrend

 

 

 

 

 

Yorumlar