Ana sayfa Dizi / Film Chris Pine ve Chris Hemsworth, Star Trek 4 kadrosundan ayrıldı!

Chris Pine ve Chris Hemsworth, Star Trek 4 kadrosundan ayrıldı!

PAYLAŞ

Paramount tarafından çekilen Star Trek modern seriden birçoğumuzun haberi vardır. Daha önce Star Trek (2009), Star Trek Into Darkness (2013) ve Star Trek Beyond (2016) isimli üç filmi çıkmıştı. Bu seride, Star Trek‘in orijinal dizisindeki Kaptan Kirk ve tayfası yeni jenerasyondan oyuncular tarafından canlandırılıyor ve paralel evrende geçen farklı bir hikaye işleniyordu.

Bildiğimiz üzere Paramount Studios şu sıralar iki Star Trek filmiyle birden uğraşıyordu. Birisi S.J. Clarkson‘ın çekeceği modern serinin 4.filmi. Öbürü ise henüz adını bilmediğimiz Quentin Tarantino tarafından çekilecek bir diğer Star Trek filmi. Bu yazıda S.J. Clarkson‘ın çekeceği modern serinin 4.filminden bahsedeceğim. Eğer Quentin Tarantino‘nun çekeceği film ile ilgili bir bilgi yayınlanırsa onu da paylaşırım. Zira S.J.Clarkson‘un çekeceği filmin senaryosu çoktan hazır ve çekimlere ocak ayında başlanması planlanıyordu. Buna karşın Tarantino‘nun filminin ise henüz senaryosu bitmiş değil.

Kaptan Kirk (Chris Pine)

Chris Pine, modern seride Kaptan James T.Kirk‘ü, Chris Hemsworth ise onun babası George Kirk‘ü canlandırıyordu. Fakat 4.filmin senaryosu tamamlanmış ve çekimlerine başlanmasına çok az kalmışken ikisi de yeni filmin kadrosundan ayrıldı. Öncelikle oyuncuların filmden ayrılma sebebi para, her ikisi de düşük ücreti kabul etmedi. Marvel ve DC filmlerinden kazandıkları miktarda para talebinde bulundular. Fakat Paramount, Star Trek‘in bu film serisinin Marvel ve DC gibi büyük gelirler elde etmediğini bu yüzden o kadar yüklü miktarı oyunculara veremeyeceğini söyledi. Bunun üzerine her ikisi de oyuncu kadrosundan ayrıldı.

Aslında bakılırsa Paramount haklı. Modern serinin ilk iki filmi de 470 milyondan az hasılat etmişti. Üçüncü film olan Star Trek Beyond ise zarar etmişti. Bu yüzden stüdyo fazla harcamalara giderek risk almak istemiyor.

Artık akıllarda sorular dolaşıyor. Bunlardan en büyüğü ise bu serinin başrolü sayılabilecek Chris Pine‘ın seriden ayrılması sonucunda neler olacağı. Belki Paramount, Kaptan Kirk rolünü başka bir oyuncuya verebilir. Belki de bu riski almayıp Chrisler‘in istediği miktarda parayı onlara ödeyerek oyuncuları kadroya yeniden alabilir. Hepsini zaman gösterecek.

Okuduğunuz için teşekkürler, sonraki yazılarda görüşmek üzere.

Yorumlar