Ana sayfa Oyunlar Ciri’nin Dövmesinin Anlamı Nedir? Kimin için Yaptırmıştır? (Spoiler içerir)

Ciri’nin Dövmesinin Anlamı Nedir? Kimin için Yaptırmıştır? (Spoiler içerir)

PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi Witcher 3 oynarken Ciri ile de oynayabiliyoruz. Bir bölümde Ciri ile hamama giriyoruz ve bacağında bir dövme görüyoruz. Sorduğumuzda ise sevdiğim birisi için yaptırmıştım diyor. Peki sevdiği kişi kim ve neden yaptırıyor?

Olayların Başlangıcı

Thanedd Adası

Kim olduğuna başlamadan olayları anlamak için biraz başa saralım. 1267 yılının Temmuz ayına gidelim. Büyücüler Kardeşliği toplantısı için bütün üyeler Gors Velen’de bulunan Thanedd Adasına gelmiştir. Yennefer ve Geralt tarafından Yennefer’a emanet edilen Ciri de Gors Velen’e gelmiştir. (Fakat Gors Velen’e gelme sebepleri sadece toplantı değildir. Ciri’nin daha iyi bir eğitim alması için Aretuza büyücüler okuluna da yazdırmaktır.) Büyücülerin toplandığı ilk gün balo olur. Bu baloya istinaden Yennefer, Geralt’ı da çağırır. Balo bitişi Thanedd adasında darbe olur. Phillipa Eilhart önderliğinde Kuzey Büyücüleri, Nilfgaard ile iş birliği içinde olan Vilgefortz, Enid an Gleanna ve birkaç işbirlikçiyi yakalamışlardır.

Ortak bir odaya bütün büyücüler toplandıktan sonra Ciri transa geçmiştir ve kehanette bulunmuştur. Bununla beraber Aretuza müdüresi Tissaia de Vries, büyü alanını kaldırmıştır ve Enid an Gleanna elf ordusunu, Vilgefortz ise Nilfgaard ordusunu Thanedd Adasına ışınlamıştır. Yennefer ve Geralt bu darbe sırası Ciri’yi adaya kaçırmaya çalışmıştır. Yennefer, darbe sonrası kaybolmuş ve Geralt Ciri’yi korumak için Vilgefortz ile savaşmıştır. Ağır bir yenilgi alıp Dryad’ların, yanına Triss Merigold tarafından götürülmüştür. Ciri ise Geralt ve Vilgefortz arasında geçen savaş arasında Tor Lara kulesine gitmiştir. Kule sayesinde Ciri, Korath Çölüne ışınlanmıştır.

Korath Çölü ilüstrasyonu

Ciri’nin Kaybolması ve Sıçanlara Katılması

Korath Çölü’nde yolunu kaybeden Ciri rastgele ilerler. Ciri burada Ihuarraquax ile karşılaşır. Kendisi bir Unicorn’dur. İkisi beraber birbirlerine yardım edip Korath Çölünden kurtulmaya çalışırlar. Bir akrebin tuzağına düşen Unicorn ve Ciri, iş birliğiyle kurtulurlar. Fakat, Unicorn bacağından yaralanmıştır. Ciri, büyü gücünü kullanıp iyileştirir. Bir zaman sonra Ciri, bilincini kaybetmiştir. İlerleyen zamanlarda Ciri, Ödül Avcıları tarafından bulmuştur(Bu sırada Emhyr, Ciri’yi aramaya başlar. Bulana ödül vereceğini söylemiştir). Fakat Ödül Avcıları Ciri’nin aranan bir kız olduğunu anlamazlar. Sadece yetkilere verip para almak istemektedirler. Bir handa durup dinlenirken başka ödül avcılarıyla karşılaşırlar. Beraber yemek yeyip eğlenirler. Ciri de burada Sıçan üyelerinden birisi olan Kayleigh ile karşılaşır. Yardım etmesini söyler yoksa ikisinin de tecavüz edilip, öldürüleceğini söyler.

Kayleigh ve Ciri Kaçmaya Çalışırken

Yardım edip kurtulduktan sonra Sıçanların diğer üyeleri de gelip beraber ödül avcılarını öldürürler. Burada Ciri’nin kim olduğu sorulduğunda kendisinin Gvalch’ca(Falka) olduğunu söyler(Falka, zamanında Kuzey Krallıkları için büyük bir sorun olmuş bir prensestir). Böylece Sıçanlar Falka’yı da yanına alırlar ve beraber gezmeye başlarlar (Rats, o zamanın Robin Hood Çetesidir. Değerli eşyaları alıp, satıp bir kısmını köylülere veriyor). Olay gecesi Kayleigh, Falka’ya yanaşır ve onunla ilişkiye girmeye zorlar. Olayın şoku ile Falka sesini bile çıkaramaz ve gözlerinden yaş gelmeye başlar. Durumu fark eden Mistle Kayleigh’i uzaklaştırır ve Falka ile ilişkiye girerler. İlk başta Falka, çekinse de kendini Mistle’a teslim etmiştir. Böylece Mistle ile Ciri’nin arasında aşk başlamıştır.

Rats Üyeleri, Üst Soldan Sağa, Mistle, Giselher, Kayleigh, Falka(Ciri)
Alt Soldan Sağa, Iskra, Reef ve Asse

Ciri’nin Mistle Aşkı ve Sıçanların Dağılması

O günden sonra Ciri, Mistle ve diğer Sıçan üyeleri günlerini at üzerinde geçirir. Ciri ve Mistle yağmalardan sonraları yataklarını diğer grup üyelerinden farklı yerlere sererler ve ilişkilerine devam ederler. Hayatlarını mutlu bir şekilde devam ettirirler. Sıçanlar’ın bilgi alışverişinde bulunduğu Hotsporn, Sıçanlara, peşlerinde Bonhart isimli bir ödül avcısının peşinde olduğunu ve kaçmalarını söylemektedir.(Leo Bonhart, 3 Witcher öldürmüş bir ödül avcısıdır.) Bu sırada Ciri, dövme ustası Alma Vera isimli birinin Mistle’a dövme yaptığını görmüştür.

Dövme, yeşil bir sap üzerinde ateşli, iki yapraklı kırmızı bir güldür. Mistle Falka’ya göz kırparak “Senin sıran Falka” demektedir. Falka Mistle’ın kasıklarına eğilip bacaklarına dokunmaktadır ve “Bir gül istiyorum, seninle aynı yerde” demektedir.

Bir süre sonra Ciri ile Mistle ilişki sonrası, Ciri yatağından kalkar ve aralarında şöyle bir konuşma geçer;

M: “Nereye gidiyorsun? Benden mi kaçıyorsun?”
C: “Artık kaçmıyorum, birini yakalamam lazım”
M: “Onca şeyden sonra mı? Demek bu sondu… Beni unutacaksın.”
C: “Seni asla unutmayacağım.”
M: “Evet unutacaksın”
C: “Asla! Sana söz veriyorum. Ve bu son değildi. Seni bulacağım. Gelip seni alacağım… Göreceksin. Yakında imkanlarım olacak. Kaderinin değiştiğinden emin olacağım.”
M: “Tekrar görüşürsek çok şaşırırım…..”
C: “Beni bekle… Kendini öldürtme Mistle. Hayatta kalmanın bir yolu olabilir. Çünkü senin için geri döneceğim. Yemin ederim.”
M: “Öp beni”
….
C: “Seni seviyorum Mistle”
M: “Ben de seni seviyorum..” Bununla beraber Ciri ile Mistle arasındaki ilişki sona erer.

Ciri ve Mistle

Ciri, gruptan ayrılarak Hotspurn’un peşinden yola çıkar, kendisini Cintraya götürmesini ister. Ancak yolda saldırı olur ve Hotspurn ölür. Ciri de onun atını alarak köye gitmeye karar verir. (Sıçanlar Bonhart’ı köyde tuzağa düşürerek öldürmeyi planlarlar). Nilfgaard Gizli Servisinin başı Stefan Skellen’in emriyle Leo Bonhart, Sıçanlar çetesini öldürmeyi görev ediniyor.

Sıçanların, Bonhart’ı yakalamak için gittikleri köyde Bonhart, tüm grubu yakalıyor. Ciri Bonhart’ın kaldığı köye gidiyor. Bonhart’a kimliğini açıklayacak ve grubu bırakmasını isteyecekti. Ancak,  Ciri’nin gözleri önünde Mistle’ın ve diğer grup üyelerinin kafalarını kesiyor. Ancak Ciri’yi öldürmüyor. Onu tutsak edip bazen dövüyor bazen ise fiştek ile onu uyuşturuyordu.(Fiştek bir çeşit uyuşturucu).

Leo Bonhart Mistle’ın ölüsünü Ciri’ye gösterirken…
Yorumlar