Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Civilization Eğitim Aracı Olarak kullanılacak

Civilization Eğitim Aracı Olarak kullanılacak

PAYLAŞ

Firaxis Games’in geliştirdiği ve 2K Games’in yayımladığı sıra tabanlı strateji oyunu Sid Meier’s Civilization V artık geliştirilen CivilizationEDU ismindeki yeni versiyonla birlikte Kuzey Amerika‘da bulunan liselerde ders olarak sınıflara giriyor.

civilization-eduDerslere destek verecek şekilde uyarlanacak olan oyun, Kuzey Amerika’daki okullara 2017 Sonbahar’ında gelecek.

CivilizationEDU ismi verilen bu eğitim amaçlı sürüm Civilization 5’ten biraz farklı olacak. Yapımcı Sid Meier, oyunun ders materyali olarak kullanılmasını böyle değerlendirdi:

CivilizationEDU ile öğrencilerin kritik düşünme becerilerini geliştirmeyi ve tarihsel olayları gözlerinde canlandırabilmelerini hedefliyoruz. Ayrıca öğrencilerin, ekonomik ve teknolojik kararların coğrafi etkilerini değerlendirmelerine yardımcı olmak ve ülkelerin aldığı askeri, siyasi, sosyoekonomik kararların sebep sonuç ilişkilerini tecrübe etmelerine olanak tanımak istiyoruz..

 

steam-banner

-Civilization 5 Steam’de indirimde


Steam’de devam eden indirimler yaklaşık 5 gün sonra sona erecek. İndirimlerde Civilization 5’i %75 indirimle 12,25 liraya satın alabilirsiniz.

Minimum Sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows Vista SP2/ Windows 7
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz veya AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
  • Bellek: 2GB RAM
  • Ekran kartı: 256 MB ATI HD2600 XT, 256 MB nVidia 7900 GS, Core i3
  • Depolama alanı: 8 GB

 

Yorumlar