Ana sayfa Animeler Code Geass Geri Dönüyor!

Code Geass Geri Dönüyor!

PAYLAŞ

Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Code Geass cidden geri dönüyor. 10. yıl etkinlikleri için büyük sürprizlerimiz var dediklerinde ”Acaba?” demiştik ve onlar da tam umduğumuz şeyi verdi.

Bugün Japonya’da yapılan Code Geass 10. yıl etkinliğinde yapımcılar bize yeni sezonun geleceğini açıkladı, r3 ile devam edecekler. Ayrıca ilk 2 sezonu anlatan da 3’leme bir anime filmi de geleceğini eklediler. Bu yeni sezonun da film mi yoksa direkt yeni sezon mu olacağının kesin açıklaması yapılmadı ama film olmaz tahminimce.

8 Yıl Aradan Sonra

fefae

 

8 yıl önce Lelouch dünyanın birleşip savaşların son bulması için kendini feda etmişti ve r3 ile tekrar bizlerle buluşuyor. Yeni sezonun adı da Lelouch of the Revival veya Lelouch of the Resurrection olacak, birkaç çeviri olduğu için hangisi emin olamadım. 2. sezonun bitiminden birkaç yıl sonrasını konu alacak. Ayrıca baş karakterimiz de tabii ki Lelouch, ölmediğine dair teorileri okumuşsunuzdur belki zaten. İmparatorumuz Lelouch vi Britannia geri döndü! ALL HAIL LELOUCH!

Projeye yeni başladıklarını açıkladıkları için elimizde herhangi bir yayın tarihi veya fragman yok ama  3’lemenin ilk filmi ocakta çıkacak. Code Geass’a kötü bir şey yapacaklarını sanmıyorum hele ki OVA serisi olan Akito the Exiled’dan sonra. AMV’lerle gaza gelme zamanıdır şimdi yeni sezon için.

Yorumlar