Ana sayfa Animeler Code Geass: Lelouch of the Rebellion Tanıtımı

Code Geass: Lelouch of the Rebellion Tanıtımı

PAYLAŞ

Code Geass: Lelouch of the Rebellion,  Ichiro Okouchi tarafından yazılıp Sunrise adlı firma tarafından yapımcılığı üstlenen ve Goro Taniguchi tarafından yönetilen mecha, dram ve aksiyon türünde bir animedir. 2006 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Kurgusu üzerine pek çok övgüler aldığı gibi, meşhur anime serisi Death Note’un kurgusuyla yarışabilecek kadar iyi olduğunu söyleyenler çoktur. Geniş karakter yelpazesi ve bu karakterlerin işlenişinden, hikayedeki rollerine kadar pek çok konuda epey başarılı bir anime olduğunu söylemek mümkün. Üstelik bunu iki sezonu arasında iki senelik bir boşluk bıraktığı halde başarabilmiş bir seridir.

2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri’nde “En İyi TV Serisi” ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca 2. sezonunda manga satışında yıllık satışlarda One Piece’i geçebilmiş tek seri olması serinin kalitesini kanıtlamaktadır. Tanıtmak bizden, izlemek sizden. İşte animenin ilk bölümü hakkında biraz bilgilendirme yapalım:

Animemiz 2017-2018 yıllarında geçmektedir. Büyük Britanya İmparatorluğu dünyanın üçte birine hükmetmektedir, 10 Ağustos 2010 yılında Japonya’ya saldırır ve yüksek teknoloji savaş araçları olan Knightmare’larla ezici bir zafer elde eder. Japonya, imparatorluğun bir sömürgesi haline gelir ve Bölge 11 adını alır, Japonlara ise “Onbir” adı verilir. Japonya’da yaşayan baş karakterimiz Lelouch bir Britanyalıdır ve Britanya’yı yok edeceğine yemin eder. Japonya’nın işgalinden 7 sene sonra Lelouch lisede okumaktadır. Arkadaşı ile birlikte okula dönerken bir terörist saldırısının ortasının ortasında kalır. Britanyalı askerler kendisini de terörist sanar ve Lelouch’u öldürme kararı alırlar. Tam öldüreceklerken teröristlerin Britanya’dan kaçırdığı kadın, silah ve Lelouch’un arasına girer ve vurulur. Kadın tam ölecek iken Lelouch ile bir anlaşma yapar ve Lelouch Geass isimli bir güç elde eder.

Geass denen yeteneğin ne olduğunu keşfetmek size kalmış elbette.Ama sizi temin ederiz ki öğrenirken pişman olmayacaksınız.

 

Lelouch-C-C-Wallpaper-cc-from-code-geass-28103545-1280-800
Lelouch ve C.C.

 

Yorumlar