Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Code Vein: Daha Yakından Tanıyalım!

Code Vein: Daha Yakından Tanıyalım!

PAYLAŞ

Bandai Namco’nun 2018 için hazırladığı RPG oyunu Code Vein’i daha yakından tanıyalım!

Code Vein Dünyasından bir kare.

Bandai Namco ve God Eater uzun süredir üstüne çalıştığı Aksiyon RPG türü oyunu Code Vein, 2018‘de bizlerle buluşacak.

Uzun süredir üstünde çalışılmaya devam eden oyun hakkında oyuncuların oyun hakkında gördükleri kısımlarda verdiği tepkiler olumlu yönlerde gelmeye devam ediyor.

Hikaye konusunda çeşitli olan oyunumuz Code Vein‘i lafı daha fazla uzatmadan gelin daha yakından tanıyalım.

Ana karakterimizin gücünü topladığı an.

Adı anılmaya korkulan Thorns of Judgment kıyametinden sağ kalan kişilerin hikayesini konu alacak oyunda, kendine Revenant ismini veren kişilerin Vein adında kurdukları gizli bir topluluğun kuruluş hikayesi ve geliştikleri süre boyunca neler yaşadıkları anlatılmakta.

Bu topluluk kurulmadan önce Revenant‘lar hayatlarında bir şeyden vazgeçmek zorunda kalıyorlar ve bu yüzden insan ruhlarının bir kısmından vazgeçiyorlar. Tabi bunun bir yararı ve zararı olacak elbet. Her Revenant‘ın kendisine has süper güçleri oluşuyor ancak yaşadığı anı ve hatıralardan bir kısmını o sırada hafızalarından sildiriyorlar.

Tabi bu Revenant‘ların problemleri bununla da sınırlı değil. Revenant‘ların oluştukları zamanda Lost isimli canavar toplulukları da oluşuyor. Bu topluluk bir insanın içindeki korku, nefret ve acıyı ortaya çıkartıyor, o kişinin zihnini ve ruhunu yavaş yavaş ellerine geçirmeye başlıyor ve o kişiyi kendilerinden biri yapıyor. Bu olaydan kurtulmak ve Revenant‘ların içindeki acıyı bastırmak için ise devamlı karakterimizi kan ile beslemek zorundayız. Beslenmediği zaman karakterimiz yavaş yavaş bir Lost‘a dönüşmeye başlıyor.

Oyun içerisinde biz de bir Revenant‘ız ama bizim amacımız diğerlerinden çok farklı. Revenant‘ların detayına inmek ve bu karanlık sırların hepsini birer birer açığa çıkartmaya çalışacağız.

Karakterlerimiz bir Lost ile savaşıyor.

Hikaye böyleydi şimdi oyun hakkında detaylara inebiliriz. Oyun içerisinde yalnız kalmamak için birini bulabilir ve onunla aksiyondan aksiyona koşabilirsiniz. Bunun dışında karakter silahları konusunda oyunda normal olarak bulabileceğimiz tüfek, tabanca, balta tarzı silahlar da yer alacak.

Oyunun esas önemli sistemi Blood Veil adı verilen bir sistem olacak. Bu sistem sizin vampirliğinizi gösterecek. Amacı ve olayı ise sizin bir şey ile bağlanıp, kan emip zırh kazanmanızı ve özel güç vuruşlarında gücünüzün artmasını sağlayacak. Çeşitli Blood Veil yerleri ve eşyaları oyun içerisinde yer alacak.

Oyunun Trailer videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Code Vein 2018’de PC, PlayStation 4 ve XBOX One için çıkacak.

Yorumlar