Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Corona Virüsünden Etkilenen Dünyaca Ünlü Oyun Etkinlikleri!

Corona Virüsünden Etkilenen Dünyaca Ünlü Oyun Etkinlikleri!

PAYLAŞ

Corona virüsü salgınının neden olduğu panik devam ederken, oyun şirketleri dünya çapında büyük oyun etkinliklerinden çekildiklerini açıklıyor. Birçok etkinlik iptal edildi veya ertelendi. Oyun şirketleri çalışanlarını salgından korumak için böyle bir karar verirken, oyuncular bu konuda büyük üzüntüler yaşamaktadır. İşte Corona virüs salgını nedeniyle iptal edilen veya ertelenen oyun etkinliklerinin listesi.

Taipei Oyun Gösterisi (6/9 Şubat)

Taipei Game Show organizatörleri 31 Ocak’ta, katılımcılara yangın ölçümü ve maske hizmetleri sunacaklarını açıklasalar da olayı belirsiz bir tarihe ertelediklerini açıkladılar. Düzenleyiciler, komitenin erteleme kararı nedeniyle üzüntülerini bildirdiler ve Corona virüsünün salgını bir sebep olarak gösterdiler.

PAX Doğu (27 Şubat / 1 Mart)

Sony 19 Şubat’ta PAX East’e katılmayacağını açıkladı. Sony tarafından düzenlenecek olan etkinlikler The Last of Us Part 2’nin ilk kamuya açık deneyimini içeriyordu. Capcom, 20 Şubat’ta geliştiricilerinin PAX East altında Monster Hunter Festa’ya katılmayacaklarını da duyurmuştu.

South by Southwest (13/22 Mart)

Austin, Teksas’ta düzenlenen ve hem oyun hem de film etkinliği olarak bilinen South by Southwest, salgına rağmen başta etkinliğin planlandığı gibi yapılacağını duyurdu. Ancak, 2 Mart’ta Facebook ve Twitter etkinlikten çekildiğini açıkladı. Her iki şirket de çalışanlarının gereksiz seyahatini askıya aldı.

Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) (16/20 Mart)

20 Şubat’ta PlayStation ve Facebook Oculus, tüm etkinlikleri iptal ettiklerini açıkladı. Etkinliğin organizatörleri, aynı gün alınması gereken önlemlerle başarılı bir etkinliğin planlandığını, ancak Kojima Productions’ın 24 Şubat’ta konferanstan çekildiğini açıkladı. Ertesi gün EA, GDC’ye katılmayacağını açıkladı. 27 Şubat’ta Unity, Microsoft Game Stack ve Epic Games’teki etkinliğe katılmaktan vazgeçtiklerini açıkladı. Aynı gün, Iron Galaxy Studios da etkinlikten çekildi. Ertesi gün Amazon’dan çekilme haberleri geldi. Aynı gün Activision Blizzard konferansa katılmayı bıraktığını açıkladı. Son olarak, 28 Şubat’ta GDC organizatörleri etkinliğin resmi olarak iptal edildiğini açıkladı, ancak konferansı bu yaz yapmayı umuyorlar.

EVE Hayran Şenliği (2/4 Nisan)

İzlandalı geliştirici ÇKP 28 Şubat’ta Reykjavik merkezli EVE Fanfest’in iptal edildiğini duyurdu.

TwitchCon Amsterdam (2/3 Mayıs)

6 Mart’ta Twitch, Amsterdam etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı ve bilet alıcılarıyla geri ödeme için iletişime geçileceğini duyurdu.

F8 Konferansı (5/6 Mayıs)

27 Şubat’ta Facebook, geliştiriciler için kendi konferansını iptal etti.

Gamescom (25 Ağustos 29)

Gamescom organizatörleri, etkinliğe yönelik hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Ancak bu etkinliğin planlandığı yerde üç oturum ertelendi.

Yorumlar