Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar CS: GO DÜNYA’NIN EN İYİ MİLLİ TAKIMI!

CS: GO DÜNYA’NIN EN İYİ MİLLİ TAKIMI!

PAYLAŞ

Arjantin ile final maçında karşılaşan CS: GO milli takımımız , 2-1 kazanarak Dünya devi olmayı başardılar.

milli-takim-csgo-817x320

Başlıkta söylediğim gibi ”dünyanın en iyi milli takımı” olmayı başaran ve bizi gururlandıran oyuncularımıza en içten duygularımla tebrik mesajlarımı iletmek istiyorum. 

cs-go-turkiye-696x464
Spiker’in tarafsız yorumlarıyla(!) geçen final maçında, ilk haritada 11-0’dan efsane dönüşümüz ve son haritada tempolu oyunumuz ile World Championship 2016’da şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğimizi herkes anlamıştır umarım. Ellerinize sağlık çocuklar! 

  • {Train} Türkiye [16-14] Arjantin 
  • {Overpass} Türkiye [5-16] Arjantin 
  • {Cobblestone} Türkiye [16-8] Arjantin

Final karşılaşmasını izlemek isteyenler;

1.HARİTA

https://www.youtube.com/watch?v=N8cP1XxGx_w

2.Harita

https://www.youtube.com/watch?v=XpryPew2fXg

3.Harita

https://www.youtube.com/watch?v=0wmOBFC_EOI

Kupa Töreninide Unutmamalıyız.

Konuyla ilgili olarak bir şeye değinmek istiyorum. Ülkemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız, gururumuz olan bu gençlere ve bu gibi yetenekleri olan genç arkadaşlarımıza ne zaman destek vermeyi düşünecek? CS:GO, DOTA2 ve LOL gibi oyunlar yakın zamanda geçim kaynağı ve ülkelerin yarışacağı bir başka dal olarak olimpiyatlarda bile görülecek. Durum böyle iken, neden bir şey yapılmıyor? Teşvik edilmezse, teknolojinin getirdiği büyük çaplı bir sektör olan oyun sektöründe geri kalmışlığımız yetmediği gibi, yetenekleri olan genç oyuncularımız da yetersiz kalan maddi ve manevi durumlarıyla bu yarışta ilerlemeleri haliyle zor olacaktır. 

Yorumlar