Ana sayfa Dizi / Film Da Vinci’s Demons Bir Döndü Pir Döndü!

Da Vinci’s Demons Bir Döndü Pir Döndü!

PAYLAŞ

Da Vinci’s Demons bir döndü pir döndü…

Asrın dehası Leonardo da Vinci’nin hayatı etrafında Orta Çağın karanlık günlerinin fantastik bir biçimde anlatıldığı dizimiz 3. ve son sezonu ile karşımızda.

İlk bölümde hızlı bir başlangıç yapan Da Vinci’s Demons aslında geçen sezon finalinde kaldığı heyecanlı yerden devam ediyor, yıllarca aradığı annesinin aslında kendisi gibi evrenin muhteviyatını içeren “Yapraklar Kitabı’nın” peşinde olduğunu öğrenen esas kahramanımız, Napoli ve doğal olarak o dönem şehir devletleri olarak yaşayan İtalya’nın tamamını kurtarmak ile annesi arasında kalmıştı. Da Vinci’nin bir nevi kendi kendine esaslı bir savaş verdiği son sahne: “How can I fight with myself” gibi efsane bir repliği bölüme damgasını vurması ve özellikle biz Türk seyircisi için ayrı bir heyecan içeren Osmanlı Şehzadesi Beyazıt ve ordusu ile alakalı sahneleri de barındırması yeni sezon için bizlere esaslı ipuçları veriyor. Da Vinci’s Demons’un 3. Sezonu diziseverlere hayırlı olsun.

**Spoiler**

Osmanlı ordusu her ne kadar diğer yabancı yapımlarda görmeye alıştığımız şekilde zayıf ve savaş tekniklerinden uzak ilkel bir biçimde gösterilmese de yine arada Türklerin barbarlığına atıfta bulunmuş olmaları sinirleri bozmadı değil. Her şekilde Da Vinci’s Demons yeni sezonda bizleri yine ekrana kitleyeceğe benziyor.

Yorumlar