Ana sayfa Oyunlar The Elder Scrolls Daedrik Eşya Nasıl Yapılır ?

Daedrik Eşya Nasıl Yapılır ?

PAYLAŞ

Daedrik eşyaların aslında nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi ? Eğer olay sadece Abanozu ve Daedra Kalbini kombine etmek olsaydı herkes yapabilirdi değil mi ? Ama olay sadece bu değil.

Daedric eşya yapım süreci, normal abanoz eşya yapım sürecine çok benzer. Önce abanozu spesifik bir amaca hizmet etmesi için şekillendirirsin. Genelde bu amaç ya kendini korumak için giyeceğin bir zırh yada düşmanlarını incitmek için kullancağın bir silahtır.

Neyse, Daedrik eşya yapımı için gerekli olan özelliklerden biri yaptığımız eşyanın bir Daedrik parça için ev yada bir taşıt görevi görebiliyor olması gerekir, evet yaptığımız eşyanın içine Daedroth hapsediyoruz, fakat bu eşyanın dediğim gibi Daedroth için bir yuva görevi görebilmesi ve içinde tutabilmesi ve hayatta kalmasını sağlayabilmesi gerekir.

 

dremora_by_inrin-d6r7asp
Şimdi tekrar bir üzerinden geçelim, abanozdan yaptığımız parçanın 2 özelliği olmalı. Seçtiğimiz amaca hizmet edebilmeli ve içinde hapsettiğimiz Daedroth’u hayatta tutabilmeli. Bu 2 özelliği gösterebilen bir parça eşya varsa elimizde eğer, elimizde olan Daedrik parça ile abanoz eşyayı sularsanız eğer (Demiri ateş ile dövüp işimiz bittiğinde, kızgın demiri sulamaktan bahsediyorum) Daedrik parça eşyayı tanıyıp onu evi olarak kabul edecektir. Ayrıca bu elinizdeki Daedroth için oldukça acı verici bir tecrübe olacaktır.

Daedrik parça eşyanın içine işleyecek ve ona özellikler kazandıracaktır aynı şekilde Daedroth’un ölümsüz doğası metalin bir parçası olacaktır ve artık daedrik bir kılıç, zırh yada artık ne yapıyorsanız ondan elde etmiş olacaksınız. Fakat herşeyden önce unutmamanız gereken iki şey var. Daedrik eşya yapıldıktan sonra geri dönüştürülmesi neredeyse imkansızdır ve içindeki Daedroth oldukça kızgın ve kan için açlık duyuyor olacaktır ki bu yaptığınız eşyayı daha da güçlü kılacak bir unsurdur ama siz yinede eşyaya bakım yaparken yada kılıcınızın keskin tarafını ellerken veya bilerken dikkatli olun.

Not: ”Neden abanoz kullanıyoruz ?” diye sorarsanız eğer daha önceki metaller hakkındaki yazımı okuduysanız eğer abanozun sıradan bir metal olmadığını, Kayıp Tanrı Lorkhan’ın kanı olduğunu biliyorsunuz demektir. Şimdi bir dönüp düşünelim. ”Daedra” adını verdiğimiz bu varlıkları içine hapsedip bu şekilde kullanmamızı sağlıyacak en uygun metal abanozdan başka ne olabilirdi ?

Yorumlar