Ana sayfa Oyunlar Daedrik Prensler : Meridia ve Meridia’nın Artifactleri

Daedrik Prensler : Meridia ve Meridia’nın Artifactleri

PAYLAŞ

Meridia, Mutlak Enerjilerin Leydisi. Daedrik Prens olarak geçmesine rağmen Meridia ilk başta bir Magna-Ge idi. Sonradan Daedrik Prens olan Meridia’nın asıl adı Merid-Nunda’dır. Yaşayan canlıların hayat enerjileriyle ilişkilendirlen Meridia, hortlaklara karşı çok büyük bir nefret besler. Genellikle güzel bir kadın şeklinde görünür.

Meridia Heykeli, Skyrim

Meridia kendi Oblivion diyarı olan Colored Rooms’u Magnus’tan (Güneş) gelen ışın ışınlarını bükerek ve şekil vererek yaratmıştır. Meridia’nın diyarında Auroran ırkından olanlar yaşamaktadır. Bunlar saf ışıktan oluşan varlıklardır ve ışık üzerinde belirli güçleri vardır.

Auroran

Mythic Dawn tarikatının efendisi Mankar Camoran Meridia’nın düşmanlarından olan Molag Bal’ın diyarı Coldharbour’un da Meridia’nın diyarı olduğunu söylemiştir.

Molag Bal’a tapan Abagarlas şehri, Meridia’ya tapan Delodiil şehrindekileri yok etmek için Molag Bal’dan Mortuum Vivicus adında bir silahı yapacak bilgiyi ve bir ordu istediler. Mortuum Vivicus silahının amacı Delodiil’den tüm yaşamı emmek ve halkı Molag Bal’ın köleleri haline getirmekti. Bu planlardan haberdar olan Meridia şehri uyardı. Bir grup rahip şehre girip silahı etkisiz bırakacakken Molag Bal silahı Coldharbour’a çekti, rahipler şehirden çıktıktan sonra Meridia şehri yıldırım yağmuruna tuttu ve yok etti.

Meridia

Meridia insanların Ayleidlere karşı olan isyanında Ayleidlerle anlaşma yapıp, Umaril the Unfeathered’a ölümsüzlük bahsetmiştir. Bir ayleid kralı olan Umaril, Pelinal Whitestrake tarafından öldürülmüştür. Lakin bu Umaril’in sonu olmamıştır. Bin yıllar boyunca Oblivion’da dolanan Umaril, Oblivion Krizi sırasında intikam için geri dönünce bu sefer Oblivion oyunundaki karakterimiz tarafından gerçek anlamda öldürülmüştür.

Umaril, The Elder Scrolls IV Oblivion

Meridia’nın Artifactleri

  • Dawnbreaker: Meridia tarafından yaratılan Dawnbreaker Skyrim oyununda Last Dragonborn’a verilmiştir. Özellikle Meridia’nın düşmanları olan hortlaklara karşı etkili olan bu silahla bir hortlağı öldürdüğünüzde bir patlama oluşma ihtimali vardır.
Dawnbreaker
  • Ring of Khajiiti : Bu yüzüğü hem Meridia hem Mephala sunacağınız hizmetler karşısında size sunmuştur. Giyen kişiyi hızlı, sessiz ve görünmez yaptığı söylenir.
Yorumlar