Ana sayfa Dizi / Film Dark Matter Tanıtım

Dark Matter Tanıtım

PAYLAŞ

Dark Matter (2015)

Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim İMDb : 7,3 Benim puanım: 6,5

1 Sezon, 13 Bölüm

Altı kişi kendilerini bir uzay gemisin içinde baygın şekilde bulurlar. Nerede olduklarını, kim olduklarını bilmiyorlardır ve hafızalarını kaybetmişlerdir. Bir şeyler öğrenmek için uzay gemisini ararken Android isimli bir robotla karşılaşırlar. Bu robot geminin sistemindeki bilgileri araştırır ve her yerde aranan neredeyse her suça bulaşmış bir suçlular çetesi olduklarını öğrenirler. İçlerinden sadece bir kişi kayıtlı değildir. Kayıtlı olmayan kişinin aralarında ne aradığını kimse bilmemektedir ve diğerlerinin hafızaları bir şekilde onun beynindedir.Kayıtlı olmayan çocuk ara sıra rüyalarında tüm mürettebat ile ilgili geçmiş anılardan parçalar görebilmektedir. Sırlarla dolu bir gemide birbirlerini tanımaya çalışırken aralarında bir karar alırlar suçlu kimliklerini bırakıp yeni insanlar olmaya karar verirler.
daadb947608d4287c24a2aa7c40e2a29

Kendileri hakkında cevaplar ararken geminin tamir olması gibi sorunlar ortaya çıkar ve paraya ihtiyaçları vardır. Ne yapacaklarını düşünürken eskiden çalıştıkları şirket onlarla iletişime geçer ve hafızalarını kaybetmeden önce yapmaları için verilen işi yapmadıkları için sorun yaşamaktadırlar. Birden bire iki büyük şirketin arasında kalırlar. Sürekli farklı sorunlar ile karşılaşan grup bir yandan neler olduğunu araştırırken diğer taraftan yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadırlar.

Atmosfer, Efektler:

Bölümlerin genelde uzay gemisinin içinde geçmesi sebebiyle uzay gemisini baya büyük ve detaylı yapmışlar. Çıkan bölümlerde aşırı efekt gerektiren şeyler olmadığı için pek yorum yapamıyorum ama uzay istasyonlarını ve gezegenlerde geçen kısımları güzel yaptıklarını söyleyebilirim. Silahlara gelirsek günümüzdeki silahlara aşırı benzer silahlar kullandıkları için beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Fragman:

 

Yorumlar