Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dark Souls Evreni – Gravelord Nito ve Lanet #3

Dark Souls Evreni – Gravelord Nito ve Lanet #3

PAYLAŞ

-Gravelord Nito,Lanet ve Pinwheel-

 Nito, Ölülerin ilki. Lord ruhunu ateş çağının öncesinde buldu. Ölü ruhu onu hastalığın ve ölümün yaşayan temsilcisi haline getirdi. Hastalıklı aurası bir çok iskeleti bir arada tutarak asıl iskelete bir zırh görevi görüyordu. Lord Gwyn ve Izalith cadısı ile ejderhalara karşı olan savaşa katıldı. Lord Gwyn ve ordusu yıldırımlarla ejderhaların taştan pullarını kırdıktan sonra Nito ölümcül vuruşu yaptı. Bir daha da asla dış dünya politikasına karışmadı.  Bu savaştan sonra Yeraltı mezarlığına çekildi ve kendisinin kaldığı yere Devlerin Mezarı ismini verdi.  Lord Gwyn ile olan ittifaklığı ona mezarların üzerinde istediğini yapabilme yetkisi verdi. Büyük bir ordu kurabilmek için bu mezarlıktan uzun bir süre çıkmadı.

Devlerin Mezarı/Tomb of Giants

Ölümün Hizmetkarları

Gravelord Servant Covenant

 

Devlerin Mezarını bulan cesur maceracılar, Nito’ya saygılarını sunarak Gravelord Servant olabilir(Bir tür antlaşma denilebilir). Eyes of Death ile diğer dünyaları işgal edebilirler (Oyunun Multiplayer özelliğini kullanarak) ve Gravelord Nito’nun ölümü yaymasını sağlarlar. Görevini tamamlayabilen maceracılar Nito tarafından güçlendirilirler ve ölümlerini hız kesmeden yayarlar.

 

 

 

 

Lanet

Ateş sönerken Izalıth cadısı ve takipçileri, ateşi tekrardan yaratabilmek için yaptıkları deneylerde başarısız olup şeytanları bu evrene getirdiler. Ateş çağının bitmesini istemeyen Lord Gwyn, çözüm olarak kendi lord ruhunu feda etti ve bu birazda olsa ateş çağının ömrünü uzattı. Birden bire, nereden geldiği ve kimin yaptığı bilinmeyen bir lanet yayıldı. İnsanların ölümünü engellyen bir lanet. Etrafındakilere ve kendisine zarar verebilecek içi boş bir kabuk, Hollow haline gelinceye kadar ölüp ölüp dirilen insanlar vardı. Bonfire lar kuruldu. Çünkü bu durumu tersine çevirebilmek için lanetlilerin öldükten sonra ateşe insanlık feda etmeleri gerekirdi. Bazı insanlar lanetin lordlar tarafından gönderildiğine inandılar. Eğer ölümsüzler sürekli insanlık feda ederse, ateş beslenmeye devam edecekti ve ateş çağının kaçınılmaz sonu gecikecekti. Direnişin anlamsız olduğu bir dünyada artık ölüm bile zordu.

İnsandan Hollow’a geçiş.

Ateş

Nito’nun, eski din adamlarına kutsal gelen bir özelliği vardı. Ateşi yeniden canlandırabilmek. Bonfire’ların gücünü arttırabilmek. Eskiden din adamları Nito’nun gücünden kaçıp tanrıları yok etmek için bu gücü ararlardı. ”Pinwheel” isimli birisi bu gücü çaldı (oyuncuyla karşılaşana kadar bu gücü tuttu). Tanrılarla savaşı kazanamayan din adamları, Nito’nun topraklarında öldüler. Işığın olduğu yerde karanlığın olduğu gibi, yaşamın olduğu yerde de ölüm vardı.

Pinwheel the Necromancer

Üç maske, bir aile. Yapıtığı hatanın bedelini çok ağır ödeyen bir baba. Trajik bir şekilde sevdiği kadını ve çocuğunu kaybetti. Üzüntüsü dayanılmaz hale geldi.Ailesiz bir adam yalnızdır. Büyük bir risk ile Nito’dan ateşi canlandırma gücünü çaldı ve bu gücü ailesini ölüm büyüsüyle diriltmeye çalışırken kullandı. Birşeyler ters gitti ve bütün aile…bütün oldu.

Pinwheel ailesi.

En üstteki maske çocuğun maskesi. Bir çocuğun sonsuz enerjisini temsil eder.

Ortadaki maske annenin maskesi. Bir annenin can vermesini temsil eder.

En alttaki maske babanın maskesi. Babanın taşıdığı yükü temsil eder.

 

 

Pinwheel the Necromancer

 

 

Bu formunda Pinwheel, bir yeraltı mezarlığında etrafı başarısız diriltme ve ayrıştırma deneyleri ile çevrili olsa bile akıl sağlığını kaybetmeyip hala bu durumdan kurtulmanın bir yolunu araştırıyor. Ama başarabildiği tek şey kendisine benzer bir çok form yaratmak olmuş. Hiçbir şey işe yaramamış.

 

Yorumlar