Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dark Souls Evreni – Witch of Izalith #4

Dark Souls Evreni – Witch of Izalith #4

PAYLAŞ

-Witch of Izalith-

Flame of Chaos

Canın temsilcisi olan Izalith cadısı, lord ruhunu alan dört yaratıktan biri, hayatın ve ısının somutlaşmış haliydi. Kendi öz çocuklarıyla The Witches of Chaos(Kaos cadıları) grubunu kurdu. Gruptaki çocuklarına lord ruhunu bölüştürerek ejderhalara karşı olan savaşa katıldı. Ateş büyücülükleriyle eski ağaçları yakarak ejderhaları evsiz hale getirdiler.

Savaş bittiğinde evleri olan Izalith’e geri döndüler. Ne kadar ilk ateş büyücüsü olsada, çocuklarını karanlık çağa sürüklemek istemedi. İlk ateşi can ruhuyla (Flame of chaos diyede bilinir) tekrar yaratmaya çalıştı. Başında yeni ateşi kontrol edebilsede zamanla kontrolü kaybetti ve başarısız oldu. Hiçbir cadıda ateşi kontrol edemedi. Kaos ile yaratılanı nasıl kontrol edebilirlerdi ki? Ateş kontrol edilemeyince fazla büyüdü ve Izalith cadısını öldürdü. Izalith cadısının lord ruhunu kendisine yakıt olarak kullanan ateş, bütün Izalith’i sararak bir çok insanın canını aldı. Izalith cadısının vücudunu yeni bir yuva olarak şekillendirdi ateş. Bu iğrenç oluşum Bed of Chaos diye bilindi.

Bed of Chaos

Çocuklar ve İblisler

Ateş, adeta kendi parodisi olan iblisleri yarattı. Izalith’de ölenlerin çoğu benzer iblislere dönüştürüldü. Izalith cadısının çocuklarıda bu lanete sürüklendi. Izalith cadısının tek oğlu zavallı, titrek bir yaratığa dönüştü. (Chosen Undead (Seçilmiş ölümsüz/Oyuncu) tek oğulun mekanına girdiğinde,onu kız kardeşinin cesedine bakarken görür. Bilincini kaybetmediği buradan anlaşılabilir)

Ceaseless Discharge(Only son of lady Izalith)

İki kız kardeş kısmen bu lanetten kaçmayı başarabildiler. Quelaag ve Quelaag’ın kız kardeşi (isim gerçekten böyle) belaltları iblisimsi bir örümcek bedenine dönüştü. Bedenlerinin üst yarısı ise bağışlandı. Kaos cadısı Quelaag, ona yaklaşan herkesi ölüdürüp insanlıklarını kız kardeşini hayatta tutmak için kullandı çünkü Quelaag’ın kız kardeşi blight town’a kaçtıklarında yerlileri yiyerek kendisini zehirledi. The chosen undead küçük kız kardeşi görürse(Oyuncunun seçimiyle), onu öldürüp acısından kurtarma şansı olur. Ama bu yapıldığında onun yanındaki herkes inanılmaz derecede üzülür. Çünkü Kaos cadısı Quelaag’ın kız kardeşi bu cehennemdeki en masum karakter olabilir.

Chaos Witch Quelaag
Sister of Quelaag

Quelana ise tamamen kaçmayı başarabilen tek kişiydi. Chosen undead Quelana ile karşılaşırsa, Quelana ona özellikle annesini ve sonra kız kardeşlerini acılarından kurtarmasını söyler. Kendisinin zayıf ve korkak olduğunu açıklar ve chosen undead in gücüne vurgu yapar.

Quelana of Izalith

Lord Gwyn’nin şovalyeleri Izalith’in iblisleri ile savaştılar. Savaşı kaybetselerde iblislerin Izalith de kalmasını sağladılar. Bu bozulmaya mağruz kalanların bazıları akıl sağlığını koruyabildi. Geriye kalan Kaosun kız kardeşleri gibi. Ama onlarda sonunda mahsur kaldıkları işkencede kendi rızalarıyla aralarına katılmak istediler.

Salaman

Salaman The Master Pyromancer

Bir zaman sonra Salaman isimli birisiyle karşılaşan Quelana, doğasına rağmen onu anlayabilen bir insanla karşılaşınca insan doğasında olan ateş korkusunu ondan aldı. Birlikte ateşi kontrol etme methodları çalıştılar. Uzun süreden sonra başarılı olup Pyromancy’yi yarattılar. Quelana Pyromancy’nin annesi olarak bilindi. Salaman’nın Pyromancy tekniği lav kontrolüydü ama öğrencilerine ateş kontolünü öğretirdi. En iyi öğrencisi Carmina’nın kullandığı tekniğin ateşle alakası yoktu. Kendi canı ve ısısıyla bu özelliğinde ustalaşmıştı. Öğrenciler artık Izalith cadısı ve çocuklarını tanrı gibi görüp onlardan güç aldıklarını düşünüyorlardı.

Yorumlar