Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dark Souls Evreni – Lord Gwyn ve Karanlık Düzeni #2

Dark Souls Evreni – Lord Gwyn ve Karanlık Düzeni #2

PAYLAŞ

– Lord Gwyn ve Karanlık Düzeni –

Lord Gwyn ve ailesi

Lord Gwyn’nin isimsiz eşinden üç çocuğu oldu. İlk doğan oğlu, savaş tanrısıydı ve kendisinin kurduğu bir loncası vardı. Warriors of sunlight. Bu loncada sadece üstün yetenekli savaşçılara yer verildi. Savaş tanrısının hataları, tarihin büyük bir bölümünün kaybolmasına sebep oldu. Savaş tanrısı dürüstlüğünü ve güvenilirliğini kaybettiğinde Lord Gwyn, oğlunun heykellerini yıktırdı. Onunla ilgili olan her kayıt silindi. Öyle ki yapılan hatanında ne olduğu unutuldu. İkinci çocuk Gwynevere halk tarafından çok sevilirdi. Kendisi doğurganlığın sembolüydü ve şehirdeki heykelleride oldukça fazlaydı. Üçüncü ve son çocuk olan Gwyndolin, çok kırılgan ve deforme doğdu. Büyüye (daha doğrusu Ay’a) olan yatkınlığı belliydi. Bu yüzden kız çocuğu gibi yetiştirildi ve varlığı gizli tutuldu (Dark Souls evreninde büyü kadınsal bir yetenek olarak görülür).

Gwynevere, ikinci çocuk
Gwyndolin/ Dark sun, üçüncü çocuk

İnsanlık/Karanlık Kavramı

Pulsuz Seath, Lord Gwyn için ölümsüzlüğü araştırıyordu. Araştırmadan önce mi, sonra mı olduğu bilinmesede aklını kaçırdı. Üzerinde deney yapılan bakireler değişik formlara girdiler ve sonsuz acılara mağruz kaldılar. Lord Gwyn bu durumu görmezden geldi. Belkide bu, tanrılara karşı olan isyanın bir tohumuydu.

Ejderhalarla olan savaşta Lord Gwyn e yardım eden yakın bir arkadaşı vardı. Havel The Rock. Zırhı ejderhalar gibi taştandı ve ejderhalara karşı olan nefreti bütün diyar tarafından da biliniyordu. Pulsuz Seath’e verilen yetkiler ve ayrıcalıklara o kadar kızdı ki, tanrılara karşı üzücü bir savaş başlattı. Üzücü çünkü başarısız oldu. Sözde kendi iyiliği için bir zindana kapatıldı. Havel’ın zırhı gibi taştan olan zindana, Lord gwyn Havel’in Hollow(kelime anlamıyla boş) olduğu için kapattığı söylendi. Karanlığın, ölümsüzlüğün son noktası. Vücudun içinde insanlık olmadığı durum(oyun içindeki çoğu yaratık Hollow pozisyonundadır). Peki ya doğru değilse? Havel, zindana kapatıldığında Hollow değilse ve orda bu süreç başlayana kadar tekrar tekrar ölmesi için bırakıldıysa? Lord Gwyn daha önce daha korkunç olaylara sırtını dönüp önemsemedi. Izalith cadısı sönen ateşi yeniden canlandırmaya çalıştığında ve takipçileriyle birlikte mutasyona uğramış iblisimsi yaratıklara dönüştüklerinde, ona yardım edenleri yok sayıp üstlerine Gümüş Şovalyeler yolladı. Savaşları çok uzun sürdü. Savaştıkları şeytan ateşlerinden kömürleşmiş zırhları olan bu şovalyeler artık Kara Şovalyeler olarak anılıyordu. Soylular ve hatta Lord Gwyn’nin çocukları bile bu şeytanlardan kaçtı. Lord Gwyn ateş çağını başlattığında Pygmy, karanlık ruhunu dağıtarak insanlığın temeli oldu. Bir denge vardı. Aydınlık ile karanlık birbirini eşitliyordu.  Ama Ateş söndükçe, karanlık artıyordu. Karanlık olmadan, ışığın hikayesi anlatılabilir mi?

Havel The rock(Elindeki ejderha dişidir. Evet, baya nefret ediyor)
Silver knight
Black Knight

Ateşle Bağlantı

Ateşi başarısız bir şekilde taklit etmeye çalışanlara ne olduğu anlaşıldığında, Lord Gwyn ilk ateşi kendi ruhunu feda ederek canlı tutmaya çalıştı. Kendi savaşçı, lider ruhunu ateşe yakıt olması için feda ederken Karanlık Şovalyeleride onu izledi. Cesur savaşçılar ateş çağı uzasın diye kül oldular. Gwyn’nin ruhu yıllarca ateşin süresini uzattı ama Gwyn de artık Hollow oldu. Şovalyelerin ruhları şehirlerde parçalanmış şekilde gezmeye hala devam ediyor. Bunlardan önce Gwyn, Lord ruhunun az kalan parçalarını Pulsuz seath ve 4 krala (Four kings) dağıttı. Yeni Londo’nun bir zamanlar saygıdeğer kralları, kötülük tarafından baştan çıkarılınca, lifedrain büyüsünü kullanan krallık şovalyeleri Karanlık Hayalet formuna girdiler. Lord Gwyn dağılmış New Londo’nun şeytani olaylarını karantinaya almak için şehir sular altında bıraktı. Karanlık hayaletleri ve dört kralı hiçliğe tutsak etti. Oradaki yaşamları ve New Londo yu feda etti.

New Londo’nun dört kralı
Karanlık hayalet formu(Dark wraith form)

Sorularınız varsa yorumlara bırakabilirsiniz. Cevaplamaya çalışacağım. Bir sonraki yazımda ölümü somutlaştırmış varlık Nito’yu ele alacağım. Görüşmek üzere 🙂

Yorumlar