Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dark Souls Evreni – The Nameless King #6

Dark Souls Evreni – The Nameless King #6

PAYLAŞ

The Nameless King

Gwyn‘nin bütün çocuklarının bir amacı vardı. İlk doğan çocuğu Gwynevere,herkes tarafından sevilen annesel bir figürdü. Doğum sebebinin ejderhalarla olan yoğun ve acılı savaşlardan sonra krallığı rahatlatmak olduğu düşünüldü. Gwyn’nin oğlu Gwyndolin, ilüzyon ustasıydı. Büyüye olan yatkınlığı yüzünden bir kız çocuğu gibi yetiştirildi. Ablası Gwynevere düşmekte olan krallıktan kaçınca umut veren ışık kılığına girmişti. Son olarak, Gwyn’nin en genç kızı olan Filianore babasının gururunun eseriydi. O uyuduğu kaldığı sürece, dünya bitemezdi. Ama dördüncü bir çocuk vardı.Gwyn’nin ilk oğlu. Tarihten silinmiş isimsiz kral; Savaş Tanrısı.

Ejderhalar ile olan savaştan önce hiçbirşey yoktu. İnsanlık hayatta kalma mücadelesinin en son seviyelerinde saldırıya başladılar. Yer yüzünde hak aramak için. Bu zamanda Kral ve çocuklarıda savaştı. İsimsiz Kral da babası gibi şimşek büyüleri kullandı ve ejderhaların taştan zırhlarını parçaladı. Kendisi savaşmakta inanılmaz yetenekliydi. Kullandığı silah,dengesini kullanıcının vücut ağırlığından alan,mızrak ile kılıcın karışımı bir icattı. Bu şekilde ejderha zırhını bile delebilecek güçte saldırılar yapmak mümkündü. Bu silah, Ejder katili Ornstein’nin kullandığı silahın ilham kaynağı olmuştur. Giydiği zırh, keskin ejderha pullarından oluşuyordu. Ateşe karşı olan dirençleri bu pulları ejderhalara karşı en iyi zırh yaptı. Havel’in taştan zırh giyerek ejderhalara karşı dayanıklılığını arttırmasıyla aynı felsefe. Havel, İsimsiz Kral ve Ornstein daha sonra efsanevi üçlüyü kuracak gizli yemini benimsediler.

Dragonslayer SwordSpear

Way Of The Dragon

Ejderhalar artık zayıftı. Efsanevi üçlü’nün zaferi çok uzun yaşayamadı. Yeni bir dünyaya alışmak yorucuydu. Artık onların ”Av” larıda yoktu. Hayatta kalan ejderhalar evrimlerini değiştirdiler. Artık sadece normal ejderhalar yoktu. Bir sürü tür ortaya çıkmıştı. Asit, şimşek, zehir ve ateş püskürten ejderhalar vardı. Hatta bazıları Undead Curse e bile yakalandı. Gwyn’nin en güçlü çabalarına karşı ejderhalar hayatta kaldılar. Hatta söylentilere göre hiç değişmemiş bir ejderha vardı. Bu ejderhaya birkaç Undead tapıyordu. ona tapınarak ejderha formuna geçiceklerini düşünüyorlardı. Ejderhalar savaşta kaybedince bile hayatta kalıp, doğallıklarını bir şekilde koruyup devam edebilmişlerdir. İronik olarak Lord Gwyn ve zamanın tanrıları adapte olamamıştır. Sizce yeryüzünde hak talep etmek için yapılan savaşta kim haklı? Bu şekilde, Gwyn’nin ilk doğanının ihaneti başladı.

İhanet

Gwyn’nin savaş tanrısı, kalan yaşlı ejderhalar ile müttefik oldu. Gwyn’i utanç içinde bırakan ihanet,Gwyn’i öfke ile saran itahatsizlik ve karşısında duran herkesi yok etme dürtüsü kafasında dolaşıp duruyordu. Sonunda Gwyn, savaş tanrısını evlatlıktan çıkarttı. Onun varlığını red etti. Asil kanı inkar edildi. Mirası tarihten silindi. Tapınakları ise tanınmayacak hale getirildi. İsimi artık yoktu. Tanrılarında bildiği gibi, inanç her zaman bir yolunu bulur. İsimsiz kral’ın inançlı şovalyeleri vardı.

Yıkılmış heykellere bakın. İsimsiz Kral’ın giydiği ayakkabılara ve bazı heykellerde hala duran mızrak karışımı silaha bakın. Bu sayede İsimsiz Kral’ın ilk şovalyesi olan Ornstein’nın ilhamını görebilirsiniz.

Altar Of Sunlight

Dragon Slayer Ornstein

Dragon Slayer Ornstein

 

Ejderhasız dönemden sonra İsimsiz Kral’ın ihaneti geldi ve Ornstein’a büyük Katedrali koruma görevi verildi. Gwyn’nin dört şovalyesinin kaptanı olarak ona verilen bu görev onur kırıcıydı. Gwyn’nin kızını bile korumuyordu. Bir ilüzyonu koruyordu. Diğer şovalyelerin yanındada değildi. Onun yerine Executioner Smough ile yan yanaydı. Obur bir yamyam. Asla Ornstein’nın eşiti olamayacak birisi.

Executioner Smough

Yoldaşları kaybolunca ve Gwyn’nin şehirleri yanıp yıkılmaya başladığında, Ornstein görev yerini terk etti. Bir zamanlar hizmet ettiği İsimsiz Kral’ı bulmak için yola çıktı. Nereye gittiği ve kaç zamandır yolda olduğu bilinmiyor. Eğer gittiği yolu takip edebilirseniz, iki ejderha katilinin dünya üzerinde bıraktığı etkiyi görebilirsiniz.

Yorumlar