Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics DC cephesinde neler oluyor? Yaşananlar ve ihtimaller

DC cephesinde neler oluyor? Yaşananlar ve ihtimaller

PAYLAŞ
SAN DIEGO, CA - JULY 26: Actors Ben Affleck (L) and Henry Cavill attend the Warner Bros. Pictures panel and presentation during Comic-Con International 2014 at San Diego Convention Center on July 26, 2014 in San Diego, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Dün The Hollywood Reporter’da yayınlanan bir haberle sinema dünyası büyük bir şok yaşadı. THR’ye göre Henry Cavill Warner Bros. ile olan anlaşmasını sonlandırarak artık önümüzdeki hazır projeler hariç yeni planlanacak projelerde Superman rolünü bıraktığı üzerineydi. Yine aynı habere göre DC’nin daha önce açıkladığı Supergirl filmine daha çok odaklanılacak olması akabinde Superman karakterinin geri planda kalacağı, bu şartlar sonrası Henry Cavill’ın The Witcher için anlaşma imzaladığı, hepsinin sonucu Shazam! için bir Superman cameosu üzerine yapılan görüşmelerin biraz sonuçsuz kalmasıyla da Henry Cavill’ın Superman karakterini bıraktığını belirtti.

Ardından The Playlist, Henry Cavill’ın yerine Micheal B. Jordan’ın yeni Superman için düşünüldüğü haberini geçti. Ve bu haberle birlikte sosyal medya adeta deyim yerindeyse sitem dolu içerikler ile dolup taştı. Bir de Henry Cavill’ın menajeri Dany Garcia, söylentilerin aksi yönünde bir açıklama yaparak, Cavill ile Warner Bros.’un karşılıklı saygıya dayanan güçlü bir birlikteliği olduğunu açıkladı. Bu kadar kafa karıştırıcı haberler sonrası herkesin gözü tabi ki de Henry Cavill’in kendi yapacağı bir açıklamaya dönmüş durumda. Peki bundan sonrası için neler mi olabilir?

Marvel’in Sonsuzluk Savaşı öncesi tabiri yerindeyse ince ince dokuduğu sinematik evreninin elde ettiği büyük başarılar sonrası bu pastadan pay almak isteyen Warner Bros. ve DC cephesi, başaralı bir Man of Steel filmi sonrası işi oldukça aceleye getirerek bunların yanında oldukça başarısız Batman vs Superman ve Adalet Birliği filmleri ile gişede ve eleştirilerde büyük hayal kırıklığı yaşattı. Marvel, başarılı bir şekilde yaptığı her karakterin orijin hikayelerine değinip, seyirciyi o karakterlerle sarıp sarmalayıp, akabinde çektiği Sonsuzluk Savaşı ile de direk anlatmak istediği mesajı hiç uzatmadan seyirciye aktarmayı başarmıştı. Ancak DC, herkese onların çok benimseyemediği birden ortaya çıkmış süper kahramanların geçmişine hızlıca bir değinip fazlasıyla aceleye getirilerek yapılmış olan bir Adalet Birliği filmi ile tabi ki de büyük bir hüsran yaşattı.

Yakında gelecek bir Batman solo filminin bir türlü tamamlanamayan prodüksiyon öncesi hazırlıklar belki de DC’nin şu an devam eden evreni hakkında farklı bazı fikirleri olduğunu ima ediyor olabilir. Çünkü, Cavill ayrılığı haberleri akabinde DC’nin başarısız bu ilk denemesinden ders alıp, sahip olduğu evreni sıfırlayarak baştan başlayabileceği ciddi ciddi konuşulmaya başlanan bir diğer konu oldu. Önümüzde gelecek Wonder Woman, Aquaman ve Shazam! filmleri varken (bunların çekimleri tamamlandı ve yayın tarihlerini bekliyorlar), bir de bunların ardından planlanan bir Flash filminin akıbetini merak etmeye başladık. Ancak bana soracak olursanız bu sıfırlama düşüncesi DC için bir can simidi olabilir. Nasıl mı?

Bu tamamlanmış projeler hiçbir şey olmamış gibi yayınlanıp vizyona girebilir. Lakin asıl dananın kuyruğu Flash içinde kopabilir. Flash’ın sahip olduğu hız ile paralel evrenler arası ya da zamanda yolculuk yapabildiğini sahip olduğu kendi dizisi ve çizgi romanlarından biliyoruz. Flash kendi filmi içerisinde yaptığı bir müdahale ile Superman’i bir sonraki aşamada kaderini ve geçmişini tamamen değiştirebilir. Ardından gelen bir Supergirl filmi de bu değişimin ilk basamağı olarak bizlerin önüne serilebilir. Supergirl içinde Kal-El’i bebek haliyle göreceğimiz için bu film her iki Kriptonlu için bir nevi orijin filmi olabilir.

Batman’in gelecek solo filminin kendi orijin hikayesine odaklanabilecek olması yaşlı bulunan Ben Affleck’in artık DC’de yer almayacağına ilk işaretti. Zaten şu sıralar alkol bağımlılığı yüzünden tedavi görmeye başladığı dedikoduları ile artık neredeyse DC’ye elveda etmiş oldu. Eğer Cavill’ın da DC cephesinden ayrılma kararı kesinleşirse bu DC için evrene reset atma adına büyük bir şans olabilir. 10 yıllık Marvel serüveni sonrası karşımıza eski hatalarından ders almış yeni bir DC serüvenine kimse hayır demez zannımca.

2012 yılı içinde yayınlanan Superman Action Comics ile Earth 23 içinde siyahi bir Superman karakterine merhaba demiştik. Michael B. Jordan’ın düşünüldüğü haberleri sonrası belki de burada başlayacak yeni bir evreni izleyebiliriz. Ne dersiniz?

Yorumlar