Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics DC EVRENİNİN EN GÜÇLÜ 10 KARAKTERİ

DC EVRENİNİN EN GÜÇLÜ 10 KARAKTERİ

PAYLAŞ

-Başlıktan da anlaşılacağı üzerine bugün ki konumuz her DC hayranının merak ettiği ‘’DC evrenin en güçlü 10 karakteri’’ olacak .Biraz heyecanlı, biraz da güzel bir mutluluk ile yazıma devam edeceğim.

Öncelikle hepimizin bilmesi gereken bir şey var. DC ve MARVEL evrenleri binlerce karakter içerir. Yani ‘’bu en güçlüdür’’ dediğiniz birçok karakteri listede göremeyebilirsiniz. Süperman’ı düşündüğünüzü varsayıyorum lakin o bile bu sefer bu listeye dahil olamadı, üzgünüm.
10-ANTI-MONITOR
Kendi ırkı içerisinde anti-madde’ye karşı gelmiştir. Ayrıca Sinistro Coprs.’un lideridir.
Anti-Monitor boş bakan ve bazen parlayan gözlere, geniş ve buruşuk ağıza, hatalı duran diş kütlesine sahiptir. Zırhı onun için önemli olduğundan dolayı ona  “Hayat Kabuğu”der.

Anti-Monitor_0001

9-KRONA

Krona Antik Maltusian ırkının bir üyesidir ve çok ileri derecede bir zekaya sahiptir. Ancak evrenin kökenini ve nasıl yaratıldığını bulmaya olan tutkusu onu tüketmiştir. Kendi ırkıylada çatışan Krona beklide  Guardians of the Universe’ün en korktuğu düşmanlardan biridir. ”Brightest Day” zamanında da baş düşmanlardan biri olarak ortaya çıkmıştır.

 

4636812-4330071-7659101011-krona

 

 

8-DECREATOR

Kendisi kozmik bir varlıktır. İlk yaratılan varlıklardan biri olan Decreator gerçekliğin kendisini yok etme yada yeniden yaratma gücüne sahiptir. ‘’Tanrının Gölgesi’’ diyede anılır.
(Artık gücünü siz düşünün)

 

 

Decreator_001

 

 

7-Mr. Mxyzptlk

Beşinci boyuttan gelen küçük eğlenmekle kafayı bozmuş küçük bir iblistir. Ve ona bahşedilen güç de; Neredeyse hayal ettiği her şeyi yapabilmesidir.(Sanırım bu özelliğinden dolayı en sevdiğim karakterlerden biri) Bu konu hakkında genel olarak verilen örneklerden biri de Superman’i toza çevirecek ya da hiç var olmamasını sağlayabilecek gücü olmasıdır. Ve deli fişeğimiz, eğlence makinesi olan iblisimiz, Superman’i yok etmeyi düşünmüş ama sonrasında bunun eğlenceli olmayacağını düşünerek vazgeçmiştir.

(Sizi bir dakikalık kendinizi Mr.Mxyptlk’in yerine koyup neler yapabileceğinizi düşünmeye davet ediyorum 😀 )

Mr_mxyzptlk_earth_one_whos_who

 

6-ECLİPSO

Tanrı öfkesini (Spirit of Wrath) evrenin kötülüğünü yok etmek için fiziksel bir forma dönüştürüyor. Bu forma Galid deniyordu. Sonrasında Tanrı bu öfkeyi Heart of Darkness adlı kara bir elmasa hapsediyor. Sonrasında elmasın bir şekilde dünyaya gelmesi ve bu elması hazine avcısı tarafından afrikada bulunmasıyla elmas 1000 parçaya ayrılıyor. İşte burada karakterimiz meydana çıkıyor. Bütün elmas parçalarını tek tek toplayarak Spirit of Wrath’ın yani Tanrı’nın öfkesinin sahibi oluyor.
3002698-eclipso

 

 

 

5-SPECTRE

Spectre , bir önceki kahraman olan Eclipso’nun topladığı Kara Elmasın içindeki Spirit of Wrath’a yegane sahibidir. Spectre kendine ölmüş bir varlığı seçerek onun bedenini kullanabilir. Ve modern dönemde spectre , Jim Corrigan’ın bedenini kullanmıştır. ( Jim Corrigan, ünlü bir gansteri yakalamaya çalıştığı sırada ölür ve tanrı tarafından süper güçler verilerek yeryüzüne geri gönderilir.)
3376715-const_cv10_pgj6ansjfp_

 

4-ZAURIEL

Bu karakteri uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Hayatının yaradılış sırasında Tanrının emrinde ki koruyucu meleklerden biridir. Ayrıca cennetin 4 ırkından birinin lideridir. Garip olansa JL ye katılması. Güç olarak Spectre’den güçlü olmasa da yetki ve yapabilecekleri Spectre’den fazla olduğun için bir üst sırada yer buldu.(Bu konuda bilgi almak isteyen varsa bana ulaşabilir ya da sabırla bu konuyu açtığım makaleyi bekleyebilir .)

 

 

Zauriel_0004

 

 

 

3-LUCIFER MORNINGSTAR
Kendisi yakışıklı ve gurulu olan bir melektir. Tanrı tarafından cezalandırılarak cehennemi yönetmeye gönderilir ve cennetten kovulur. Uzun bir süre cehennemi yöneten Lucifer tanrının gazabından kaçmak için evrende kurtuluş çareleri arar.

 

Lucifer_Vol_1_42

 

2-MICHAEL DEMIURGOS

Lucifer Tanrı tarafından cennetten kovulduğu sırada, Lucifer’a karşı savaşan ancak yenilen Michael ona bahşedilen kutsal güçler sayesinde yaratılan en güçlü varlıktır.
Lakin bu onun güçsüz olduğunu göstermez tam tersine ona bahşedilen kutsal güçler sayesinde yaratılan en güçlü varlıktır.
Şunu dipnot geçelim, Lucifer Michael’dan güçlü değildir. Sadece Melek olduğu için insaflı ve iyi niyetli davrandığı için kaybetmiştir.

 

357728-1409-michael

1- THE PRESENCE

Tıpkı One Above-All gibi bir yaratıcı. DC evrenin tanrısıdır. Hakkında çok az bilgiye sahibiz. Hatta onu neredeyse DC Universe karakterlerinden çok azı görmüştür. Hepside farklı bir formda görmüştür kendisini. Bunun sebebi hiçbir form onun gerçek görünüşü olmamasıdır. Tabi ki yaratıcı sıfatıyla listemizin ilk sırasını almıştır.

Bu karakter hakkında çizgiroman okumak isterseniz eğer, Lucifer’ın serilerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Lucifer363
Evet, arkadaşlar bu konu burada bitiyor. Umarım faydalı olabilmişimdir. Görüşlerinizi ve bu listedeki karakterler hakkında düşüncenizi yorum olarak bırakmanız bir daha ki yazımda sizlere daha iyi bir makale çıkarmam için yardımcı olacaktır, şimdiden teşekkürler.

Yorumlar