Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dead Space 4’ün Oyun Yapısı “Sözde Bir Açık Dünya” Yüzünden Değişebilir!

Dead Space 4’ün Oyun Yapısı “Sözde Bir Açık Dünya” Yüzünden Değişebilir!

PAYLAŞ

Dead Space 4 yeni bir dünya ve yeni içeriklerle tekrardan oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyordu ancak ortaya atılan bir iddia ile oyunun kaderi şu an belirsizleşti!

Bildiğimiz üzere Visceral Games şirketi son zamanlarda birazcık düşüşte… Bunun üzerine Dead Space 4 için de aynı şeyi söyleyebiliriz. EA’e bağlı becerikli şirket Dante’s Inferno ve Dead Space serileriyle kendilerini duyurdular. EA, Visceral Games şirketinin son zamanlarına doğru daha karlı bir gidişat için şirketle çalışmalara başladı. Bu çalışmaların meyvesi de Battlefield ve Star Wars oyunlarından başkası değildi. Tabii hiçbiri tam olarak işe yaramadı

Tabii bu Dead Space için devam oyunlarını beklememizi engellemez. Visceral Games’in eski yaratıcı yönetmeni Ben Wanat her ne kadar şu an Crystal Dynamics’te olsa da Dead Space için aklında yeni fikirler olduğunu belirtti

Wanat’ın bahsediği en önemli şey ise Dead Space 4 için linear bölümlü tabanından uzaklaştırmak istemesi olabilir. Bunun yerine Wanat olası bir açık dünyaya benzeyen terimler kullandı. Wanat, “Uzayda bir bölgenin içinde başlayacağımızı düşündüm. Belki de uzay gemisi enkazlarından oluşan yolda geminizi Shock-a uygun hale getirebilmek için gerekli parçaları ve yakıtı bulunduracağını düşündüğünüz yörünge istasyonuna gideceğimiz bir macera. Gemiden gemiye Necromorph’larla savaşırken o bölgede yaşanan şeylerin aklında bir resmini oluşturmaya başlayacaksınız. Ve yakınlardaki birkaç sektörden Shock anlamıyla birlikte bazı yeni, kritik komplo bilgileri öğreneceksiniz. Oyuncu oyunda ilerledikçe, keşif seçenekleri daha da büyük bir hal alacak.”

Doğal olarak düşman tipleriyle ilgili problem çıkacaktır. Necromorphs’lar yer çekimi olmayan ortamda tehdit içermezler. Tabii Visceral bunun çözümünü de buldu. ”Boşlukta hareket edebilen, yerçekimsiz koridorlarda ilerleyebilen ve oyuncuyu çekip maskesini parçaladıktan sonra yüzünü yiyen bir düşman mı? Öyleyse iyi vakit geçireceğinizi söyleyebilirim.”

Bütün bu röportaj okumaya değer. Özellikle de Dead Space’i candan ve kandan sevenler için. Dördüncü oyunda görebileceğimiz şeyler arasında değişik gemi türleri, silah yaratımı ve ana karakter için kimin aday olacağı gibi birçok bilgi var.

Yorumlar