Ana sayfa Animeler Death Note Fragman İncelemesi

Death Note Fragman İncelemesi

PAYLAŞ

Geçtiğimiz bir kaç saat öncesi internet üzerinden hizmet veren Netflix, Death Note filminin kısa fragmanını yayınladı.

Geçtiğimiz bir kaç saat öncesi internet üzerinden hizmet veren Netflix, Death Note filminin kısa fragmanını yayınladı.

Fragmandan anladığımız kadarı ile manga ve animeye sadık kalacaklar ama bir kaç saniye görünen ve yeterli gelmeyen önemli bir karakter var. Elbette ki ‘L’ , biz anime ve manga takipçileri olarak Lakeith Stanfield’ın nasıl bir performans daha doğrusu nasıl bir L izleteceğini merakla beklerken bir kaç saniye görünmesi pek tatmin edici değildi. Her neyse buna daha sonra yer vereceğim.
Fragmanın başında animenin girişindeki Death Note’un düştüğü sahneyi görüyoruz. Ardından Kira eline defteri alıp ilk sayfadaki kuralları okuyor. ”Bu defterde adı yazılı olan insan ölecek.” Ardından gaza getirici bir müzik eşliğinde intihar eden insanlar görüyoruz. Hatta bir sahnede kırmızı bir oda da duvarda ”Justice of Kira” yazısı görüyoruz.

Bu da biz Kira severleri mutlu etmeye ve gaza getirmeye yetiyor. Onun dışında görsel efektler gayet güzel gibi duruyor. Lunaparktaki dönme dolabın kırılması olsun kamera çekimleri olsun gayet tatmin edici duruyor. Şimdi gelelim oyunculara… Kira’yı pek beğendiğimi söyleyemem genç oyuncunun verdiği izlenim biraz daha yumuşak ve ergen tiplemeli olduğu yönünde, ileriki bölümlerde ne olur bilemem ama eğer bu hali ile ileride tanrı kompleksine girip sevdiğimiz Kira’ya dönüşürse tatmin edici olabilir. Çünkü mangayı okumayıp veya animeyi izlemeyip sadece filmi izleyecek insanlar için de güzel bir karakter gelişimi olacaktır. Fragmanda görünen diğer karakter ise Margaret Qualley’in oynadığı Misa Amane. Evet animeden farklı olarak siyah saçlı olacak ama pek göze batacağını sanmıyorum. Zaten fragmanda gördüğümüz kadarı ile Kira ile normal serideki gibi bir aşk yaşayacalarını ve Kira’nın onu basit bir şekilde kullanacağını izleyeceğiz. Ve gelelim fragmanın son sahnesine. Evet Ryuk, koca sarı gözleri ile Kira’ya bakarken ”Başlayalım mı?” diye sesleniyor ve orada Kira’nın tedirgin hatta korktuğunu görüyoruz. Bu tamamen saçmalıktı açıkcası. Evet animede tanışmalarında da korkmuştu ama bu ilk defa bir shinigami görmesi yüzündendi – fragmanda biraz aşırı tepki mi veriyor ne? – Bir kaç saniye sonra kendini toparlayıp sevdiğimiz gözüpek ve korkusuz Kira’ya dönüşmüştü. Umarım o sahnenin devamında sahneyi uzatıp Kira’yı rezil etmezler.

Ayrıca değinmek istediğim bir kısım ise L karakteri. Fragmanda bir kaç saniye görünüyor ve göründüğü sahnede ise bir oda da gizli bir operasyon yapıyor gibiydi. Hiç L’e göre bir davranış değil. Umarım karakteri değiştirip sıradan bir polisiye filmi yapmazlar. Çünkü biz zeki, şımarık, tembel ve ‘garip’ L’i istiyoruz. Onun dışında fragman hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Çok kısa bir tanıtım fragmanı olduğundan daha fazla analiz edemeyeceğim. Bana soracak olursanız fragmanı beğendim, güzel bir müzik eşliğinde konulmuş. Ayrıca nedir bu Death Note diyorsanız, sitemizde bunun hakkında bir yazı mevcuttur.

Yorumlar