Ana sayfa Animeler Death Note

Death Note

PAYLAŞ

Anime izlemeye, animelerin o büyük ve bitmek bilme dünyasına ilk adım atacak olanlara, genel olarak insanlar Death Note’u önerir, gerek kurgusu gerek karakterleri ile kusursuza yakın bir animedir bence, sizlere bu animeyi tanıtalım dedik.

Başkarakterimiz Yagami Light üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir son sınıf öğrencisidir. Light belki de Japonya’daki en zeki öğrencidir ve kızlarla da arası iyidir ama yaşadığı hayattan bir tat alamamaktadır. Suç oranının git gide artması ve adalet sisteminin yetersizliği onun için bu dünyayı daha da çürümüş kılmaktadır. Light’a göre her şey anlamsızdır.

“Bu dünya çürümüş.”

Bir gün Light ders sırasında camdan dışarı bakarken gökten bir defterin düştüğünü görür. Ders bitince dışarı çıkıp deftere bakar. Defterin üstünde Death Note yazmaktadır. Defteri incelediğinde ise hiç inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

”Bu deftere ismi yazılan insan ölür.”

1442195572-6d864acd-8afb-45fc-a161-7b1deb839ae0

Light başta gülüp geçer ve defteri yere bırakır ama sonra bilmediği bir sebepten defteri alıp evine gider. Evinde haberleri izlerken bir suçlunun bir anaokulundaki çocukları ve öğretmenleri rehin aldığını görür. Defteri test etmek için adamın adını deftere yazar ve 40 saniye sonra adam ölür. Şaşkına dönen Light bunu defterin yaptığına inanamaz ve ertesi gün başka bir suçlu üzerinde test eder. Tekrar işe yarayınca Light, Death Note’unda gücünü kendi ideal dünyasını kurmak için kullanır ve suçluları öldürmeye başlar ancak tüm suçlular ölmeye başlayınca dikkatleri üzerine toplar ve dünyanın en iyi dedektifi ”L” peşine düşer.

Benim oldukça beğenerek izlediğim sürükleyici bir anime, opening’ini de şuraya bırakalım, sadece opening’teki sözlerin kalitesi bile insanda başlama isteği uyandırıyor:

Yorumlar