Ana sayfa Oyunlar Detroit: Become Human İncelemesi

Detroit: Become Human İncelemesi

PAYLAŞ

Bu yazımızda sizlere yakın zamanda bilgisayarlar üzerinde oynanabilir olan Detroit: Become Human oyununu tanıttık. İyi okumalar.

Detroit: Become Human Oyun Konusu

Oyunun konusunu oyunu takip eden veya almak isteyenlerin genel olarak bildiğine eminim. Oyun Detroit şehrinde geçiyor. Artık insansı androidler üretilmeye başlamıştır. Bu androidler insanlara her konuda yardım etmektedir. Yemek yapma, ev işleri, sağlık hizmetleri, güvenlik gibi birçok alanda insanlar yerine androidler kullanılmaktadır. Bu yüzden insanlar huzursuzlanmaya başlamıştır. Aynı zamanda androidlerin de bakış açısına sahip olan oyunda androidler köle gibi kullanılıyor, çeşitli işkencelere maruz kalıyor ve insanlar tarafından eziliyorlar. Bu androidler insan gibi görünürken aynı zamanda insani duygulara da sahip olmaya başlıyorlar.

Detroit: Become Human Karakterleri

Connor

Connor, RK800 yani üst düzey dedektif becerilerine sahip bir android, kendisi Teğmen Hank ile ortak oluyor. Onu giriş aşamasında bir davada yönlendiriyoruz. Connor bir olayı yeniden canlandırabiliyor, çeşitli kanıtları farklı bir bakış açısıyla görüp toplayabiliyor. Aykırı dediğimiz androidleri incelemek için seçilmiş bir dedektif android aynı zamanda.

Markus

Markus, ressam Carl Manfred’e ait bir bakıcı android. Markus ile ilk olarak bir park bölümünde oynuyoruz bu bölümde ressam sahibimiz bizi boya almaya gönderiyor. Geri döndüğümüzde ise Carl ile Markus’un baba-oğul benzeri ilişkisine şahit oluyoruz. Bunun dışında Markus, Carl sayesinde edebiyat, resim, coğrafya ve müzik gibi alanlara ilgi duyan biri.

Kara

Kara, Todd adlı bir kişinin evinde Alice adlı bir çocuğa bakmak ve ev işleriyle ilgilenmekle görevli android. Todd uyuşturucu bağımlısı ve şiddete meyilli bir ebeveyn olarak Alice ve Kara’ya oldukça kötü davranırken ikilimiz çokça zorluğa direnmek zorunda kalacaklar. Oyundaki en pasif karakterlerden biri bana göre kendisi.

Detroit Oynanışı ve İncelemesi

Oyun grafikleri cidden mükemmel hazırlanmış, detaylar olsun renkler olsun harika bir oynanış ortamı sunuyor. Her karakterde farklı bir ortam deneyimlememiz ve farklı bakış açılarına sahip olmamız da oyunun artı yönlerinden. Ancak oyunda bazı optimizasyon sorunlarına denk geldim hatta çok fazla da diyebilirim. PS4 üzerinde güzel bir şekilde oynanabilecek bir oyunken bilgisayar üzerinde cidden oynamakta zorlanabilirsiniz. Şöyle ki oyuna girerken cidden bilgisayar oldukça zorlanıyor. Arka plan uygulamalarınızın hiçbirini açmamanız gerekli. Oyunda bir anda sizi atabiliyor ve geri girince hata verebiliyor. Bu gibi birçok sorunla karşılaşabiliyorsunuz. Bu negatif yönlerine rağmen ki güncelleme ile düzeleceğine inanıyorum bu gibi sorunların, oynanabilecek güzellikte bir oyun olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Androidlerin bakış açısından dünyayı deneyimleme şansınızı kaçırmayın ve bu oyuna çok geçmeden sahip olup oynayın.

Oyun içindeki karakterlerden ben en çok Connor karakterine hayran kaldım. Çünkü kendisi diğer karakterlere göre daha çok android olayları ile içli dışlı oluyor. Dedektif becerilerine sahip olan bir android olduğu için de onun açısından Detroit dünyasını daha iyi deneyimlediğimizi düşünüyorum.

Oyunda seçimleriniz birçok şeyi etkileyebilir bu yüzden bir şeyi seçmeden mutlaka iki kere düşünmeyi unutmayın. Oyun genel olarak sizin seçimleriniz üzerinden ilerliyor yanlış bir seçimde karakterinizi tamamen oyundan silebilirsiniz aynı zamanda. Bu da oyundaki bazı aşamaları kaybetmenize neden olabilir. Oyunda bazen size bir seçim sunduğunda yaptığınız seçim size çok ilerde yardım da edebiliyor. Seçimlerinizi değiştirme şansına da sahipsiniz ancak bu sefer ilerleme tamamen o yönden devam ediyor. Veyahut bir seçim sonucu ne olacağını görmek için ilerlemeyi kaydetmeden de oynayabilirsiniz.

Oyun hakkında diyeceğim en son şey ise oyunun başlangıcındaki bir cümlenin cidden sizi etkileyebileceği. Acaba sadece bir hikayeye mi yön veriyoruz yoksa yaptığımız seçimler bizim geleceğimiz mi?

Yorumlar