Ana sayfa Animeler Detroit Metal City Tanıtım

Detroit Metal City Tanıtım

PAYLAŞ

Detroit Metal City Kiminori Wakasugi adlı Mangaka tarafından kaleme alınmış, Seiji Mizushima tarafından animeye aktarılmıştır. Açılış şarkısı Satsugai (cinayet) olan 12 bölümlük bir animedir. Ayrıca Detroit Metal City’nin bir adet filmi vardır.

Hem metal müzik hemde anime mi seviyorsunuz? O zaman bu anime tam size göre, Detroit Metal City (DMC) komedi ve müziği birleştirmiş eğlenceli bir animedir.

Detroit Metai City

Ana karakterimiz Soichi Negishi Japonya’da şehir merkezinden uzak bir yerde yaşayan bir gençtir. Bu genç pop müzik hayranıdır ve hayalli kendi bestelediği pop albümü çıkarmaktır.Bu hayallerinin peşinden Tokyo’ya gider ve bir şekilde kendini Detroit Metal City (DMC) grubunda solist olarak bulur. Negishi annesinin ve babasının gerçekleri öğrenmemesi için kendisine Johannes Krauser II (Genelde Krauser olarak seslenirler) adında bir kişilik oluşturur. Fakat bu kişilik Negishi’nin tamamen zıttır. Negish pop müzik dinleyen kibar ve kendi halinde bir insandır. Krauser ise tamamen şiddet,vahşet ve cinsellik yanlısıdır. Elbetteki ana karakterimiz Negishi hayallerini gerçekleştirebilmek adına istemese de Krauser kişiliğini benimser. Negishi lisede hoşlandığı kız arkadaşını Tokya’da görür ve bir yandan konserlerle uğraşırken bir yandan da hoşlandığı kızla ilgilenmeye çalışır. Zaman geçtikçe DMC grubu daha da popüler olur. Animenin açılış şarkısı da olan ‘Satsugai’ bir çok listede en tepelere tırmanır. Bu şarkı şiddet, vahşet ve cinsellik içeren bir şarkıdır. Şarkı sözlerinde Krauser’ın küçükken annesi ve babasını öldürüp onlara tecavüz ettiğini ve cehennemden çıkan bir terörist olduğu yazar. (Gerçi güzel bir ritmi vardır çoğu kişi istemeden şarkıyı dinlediğini bile fark edebilir.) Elbetteki bu yükseliş rakiplerini rahatsız eder ve DMC karşıtı gruplar kurulur.

Animenin komik olan tarafına gelirsek Krauser ve Negishi’ın kişilik bölünmelerinin yanı sıra elbetteki DMC grubunun fanlarıdır. Grubun 1 numaralı fanı olan beyaz gömlekli karakter DMC grubuna ve Krauser’a edilen hakaret ve küfürlerde kendisini tutmaz ve hakaret eden kişiyi iyice bir pataklar. (Öyle bir durum olur ki Negishi’yi bile patakladığı olmuştur.) Bu durum elbetteki Negishi’nin hoşuna gitmez ve çoğu zaman yanında taşıdığı Krauser kostümünü giyerek durumlara müdahale eder. (Kimi zaman durumu daha da berbat ettiği anlar olmuştur.) 1 Numaralı fanımız grubun konserlerine gidebilmek için kostüm giyip küçük çocukları eğlendirerek para kazanmaya çalışır. Anime boyunca yüzünde beyaz bir makyaj vardır. Beyaz bir gömlek, siyah bir kravat ve siyah bir pantolon giyer.

Gruptan bahsedecek olursak;

14963494_10207280294433621_1436140808_o

Grubun Menajeri psikopat bir kadındır. Gruba sürekli vahşet ve şiddet içerikli klipler ve sahne şovları hazırlar. Bazı şovlarında Krauser canlı yarasa yer, bazılarında yanarken zombiler tarafından ısırılır. Negishi için bu kadarı fazladır ama kadından korktuğu için itiraz edemez. (Koskoca Krauser bir kadından korkuyor, kimin aklına gelirdi.) Grubumuzun solistine gelirsek Krauser bahsettiğim üzere vahşete ve şiddete bayılan bir karakterdir. Fanları kendisine Şeytan Kralı gibi lakaplar takmıştır. Kostümüne gelecek olursak yüzünde korkunç siyah beyaz bir makyaj, sarı bir peruk ve gri, sağ tarafında kırmızı çizgilerden oluşan bir zırh giyer.

Grubun vokali Alexander Jagi ise Negishi ile iyi anlaşır hatta bazı zamanlarda ona tavsiye verir. Alexander Jagi yüzünde beyaz bir makyaj ve yanaklarında ikişer siyah çizgiden oluşan bir makyaj yapar. Kafasında Krauser gibi sarı bir peruk vardır ve leopar desenli bir kıyafet giymektedir. Her DMC üyesi gibi fanları tarafından saygı duyulur. Çok eğlenceli ve biraz da sorumluluk almayı sevmeyen bir karakterdir.

Grubun son üyesi yani bateristi Camus ise tombul, tembel, yemek yemeyi seven bir tiptir. Kostümü yüzünde siyah beyaz bir makyaj, beyaz gömlek üstüne kırmızı bir kazak, siyah bir pantolon ve sarı dik ve uzun bir peruktur. Animede pek üzerinde durulmayan bir karakterdir ama küçük küçük sahnelerinde sizi kahkahaya boğabilir hatta kendisine hayran bırakabilir. Bir keresinde yanan bir binanın içinde yangın sönene kadar bateri çalmaya devam etmiştir.

 

Yorumlar