Ana sayfa Dizi / Film Deutschland 83 Tanıtım

Deutschland 83 Tanıtım

PAYLAŞ
Deutschland 83 (2015)

Tür: Drama, Gerilim IMDB: 8,2

Büyük savaşın ardından 1949 yılında tekrardan bağımsızlığına kavuşan Almanya, Doğu ve Batı Almanya olarak ikiye bölünmüştür. ABD ve Sovyetlerin etkisi sayesinde kültür ve politika konusunda yoğun bir kutuplaşma içerisinde ki bu iki ülke soğuk savaşında etkisi ile nükleer savaşın eşiğine gelmiş durumdadır. Yoğun istihbarat savaşının bulunduğu bu iki blokta Sovyetler ellerine geçirdikleri her istihbaratı saldırma bahanesi olarak kullanma niyetinde iken ABD ise Batı Almanya topraklarına savunma sistemleri ve füze rampaları koymak için ikna etmeye çalışmaktadır.

L to R, Jonas Nay, Manuel Zschunke, Martin Bruchmann, and Dennis Herrmann – in the SundanceTV original series “Deutschland 83” – Photo Credit: Laura Deschner

Dizi ise Doğu Almanya’da subaylık yapan 24 yaşında ki Martin Rauch’un başından geçenleri anlatıyor. Genç bir subay olan Martin istihbarat servisinde çalışan teyzesinin önerisi ile zorla Batı Almanya’ya gitmek zorunda kalır. Görevi istihbarat toplamak olan genç subay, en önemli Batı Almanya askeri üstlerinden birine diğer ajanların yardımı ile sızmayı başarır ve casusluk macerası başlar. Başlarda düşündüğü tek şey  görevini bir an önce bitirip eve dönmek olan Martin, kurulan arkadaşlıklar ve bazı propaganda yalanlarını fark etmesi yüzünden işi oldukça zorlaşır.

Trailer:

Yorumlar