Ana sayfa Oyunlar Diablo III 5. Sezona Hazır Mısınız?

Diablo III 5. Sezona Hazır Mısınız?

PAYLAŞ

Blizzard’ın efsanesi Diablo 3’ün yeni sezonu müthiş güncellemelerle 15 Ocak’ta başlıyor.

40HUBZSWOG5W1450310695178

Diablo 3‘ün yeni sezonu, sevenlerini heyecanlandıran yeni özellikleriyle 15 Ocak’ta başlıyor. Yeni güncellemede, sezonluk legendary eşyaların kaldırılması, yeni bonus ve hediye sistemi, karakter yeniden doğumu (rebirth) gibi özellikler en çok dikkat çekenler arasında.


Sezon Güncellemesi

Yeni sezonla birlikte gelecek olan 2.4.0 versiyonunda sezonluk legandary eşyalar kaldırılıyor. Önceki sezonlarda sadece sezon oyuncularının bulup kullanabildiği bazı eşyalar artık, güncellemenin gelmesiyle birlikte normal oyuncular tarafından da kullanılabilir olacak. Bunun yanında sezon oyuncularını bir şekilde ödüllendirmek isteyen Blizzard, sadece sezon oyuncularının faydalanabileceği, sezonun belirli bölümlerini tamamlayanlara verilecek set hediyeleri ile bu işin altından kalmayı planlıyor. Sezonun belirli bölümlerini tamamlayan oyuncular hediye kutuları ile ödüllendirilecek ve her kutuda, karakterin kendisine ait set eşyalarından 2 tanesini bulacaklar.

sezon-odulleri

Haedrig’s Gift adı verilen hediye kutularının kaç farklı karakterle oynarsanız oynayın sadece bir kere verileceğini ve kutuyu hangi karakterle alırsanız o karaktere ait eşyaların verileceğini de es geçmemek gerekiyor.

2.4.0 Güncellemesinin yayınlanacağı 5. sezonda güncellenen karakter setleri ise şöyle;

Bunların yanında Armor of Akhan, Embodiment of the Marauder, Delsere’s Magnum Opus, Legacy of Nightmares ve The Legacy of Reakor setleri de yeni eklenen ve güncellenen setler arasında.

Set yeniliklerinin yanında bir çok Legandary eşya da yeni sezonla birlikte kullanılabilir olacak. Ayrıca Heart of Iron adlı iteme de bonus özellik eklenmiş durumda.

302LQ6IVOWTD1450200043376 524BBLGJPH5A1450200044117 ads DMVRTBGNOHYO1450200043706 QQPVJDS0BE6E1450200043464 XP5JW91J71CW1450200044263


Yeni Kozmetik Hediyeler

Diablo oyuncularının merakla beklediği bir diğer yenilik ise pet ve profil çerçevesi gibi karakter kişiselleştirmeye yönelik geliştirmeler de yeni sezona ekleniyor. Bilindiği üzere Diablo 3’ün en fazla eleştiri alan yönlerinden biri karakterlerin kişiselleştirilmesi ve oyuncuların karakterlerini farklı bir şekilde gösterme konusunda eksiklerin bulunmasıydı. Reaper Of Souls ile gelen profil çerçevesi ve petlere yenileri eklenmeye devam ediliyor. Bu bağlamda 5. sezon ile beraber Conqueror adlı yeni bir transmografi ve portre çerçevesi, 70. seviyeye ulaşan herkese verilecek Wickerman pet kozmetik yeniliklerine eklenmiş durumda. Ayrıca Blizzard ilk defa ücretsiz bir şekilde kanat sahibi olmanıza da yeni sezonla birlikte imkan sağlıyor. Conquest adlı görevleri tamamlayanlar bu sayede kanat sahibi olabilecekler.

diablo-3-kozmetik


Yeni Harita: Greyhollow İsland

2.4.0 güncellemesinin bir diğer heyecanlandıran yeniliği de 5. sezonla birlikte oynanabilecek olan Greyhollow Island adlı yeni harita. Yeni yaratıklar ve yeni grafiksel öğelerle dolu bu yeni haritamızda karşımıza etkileyici görevler de çıkıyor.


Sezon Rebirth

5. Sezon ile gelecek bir diğer özellik ise Rebirth olarak dikkat çekiyor. Burada rebirth’ün önceki sezonlardan ne gibi bir farklılık yaratacağını biraz açıklamamız gerekecek.

Bilindiği üzere önceki sezonlarda, sezonun bitimi ile beraber sezonluk karakterler normal karakterlerin arasına alınıyor ve eşyaları, parası, paragon seviyeleri “normal” bölümüne aktarılıyordu. 5. Sezondan itibaren aslında bu konuda bir değişiklik yok, yine eşyalarımız, paramız ve seviyelerimiz karakterle beraber “normal” bölümüne aktarılacak ancak daha önce oluşturmuş olduğumuz karakterleri 5. sezonda kullanabilir olarak göreceğiz. Tabi ki sezona 70. seviye ve para dolu kasalarımızla başlayamayacağız. önceki sezonlarda oluşturduğumuz karakterlerle yeni sezonda sıfırdan başlayabilecek, böylece karakter slotlarımızı doldurmamış olacağız. Bildiğiniz gibi daha önceden her sezon başladığında yeni karakter oluşturmak durumunda kalıyor, karakterlerle dolan slotlarımızı boşaltmak için eski karakterlerimizi silmek durumunda kalıyorduk. Blizzard, “rebirth” sistemi ile bu soruna çözüm getirmeyi amaçlıyor.

Rebirth yapılan karakterlerin mal varlıkları, seviyeleri ve eşyaları mail ile normal kısmına aktarılacak ve 30 gün boyunca alınabilir olacak. 30 günün sonunda ise bu mailler silinecektir. Bu yüzden maildeki mal varlıklarınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Rebirth yapacaklar ayrıca bu özelliği her sezon sadece 3 karakter için kullanabiliyor buna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Hardcore “fallen” yani ölmüş karakterler ise “rebirth” sisteminden yararlanamayacaklar.


Yararlı Bilgiler

5. Sezon ne zaman başlıyor?

Yeni sezon 15 Ocak’ta saat 17:00’da başlayacak.

5. Sezon ne kadar sürecek?

5. Sezon da, diğer sezonlar gibi yaklaşık 3 ay boyunca devam edecektir.

Sezon harici normal liderlik tablosu ne zaman sıfırlanacak?

Sezon harici liderlik tablosunun sezonlarla bir ilgisi bulunmamakla beraber daha çok “çağ” olarak adlandırılan süreçle bağlıdır. Bunun yanında 5. Sezon ile beraber normal liderlik tablosunun temizlenmesi düşünülmektedir. Ancak kesin bir şey şimdilik söylenemiyor ve sıfırlama gerçkeleşse dahi bir sonraki sezonda böyle bir işlem düşünülmüyor.

Önceki sezon istatistikleri ne olacak?

Önceki sezon liderlik tablosu gibi veriler sıfırlanacak ancak profillere ait kişisel istatistikler profillere girildiğinde görülebilecek.

Yorumlar