Ana sayfa Dizi / Film Merakla Beklenen Direniş Karatay’ın Fragmanı Yayınlandı!

Merakla Beklenen Direniş Karatay’ın Fragmanı Yayınlandı!

PAYLAŞ

Direniş Karatay, Selçuklu Devleti’ni yıkmak için büyük bir açlık ve iştahla harekete geçen Moğollar’a karşı yapılan büyük direnişi ve bu direnişte en büyük rolü oynayan Emir Celaleddin Karatay’ı konu almakta.

Alaattin Keykubat’ın zehirlenmesi üzerine II. Gıyasettin Keyhüsrev tahta geçmiştir. Fakat babası kadar iyi bir hükümdar olmadığından Moğollar bunun farkına vararak Selçukluya karşı harekete geçmişlerdir. Çok geçmeden ordu Anadoluyu istila etmek için Selçuklu Topraklarına girmiş, bunun üzerine gizli bir pusulayla birlikte Konya’ya Halife gönderilmiştir. İşte bu pusula, tarihi değiştirecek olan büyük planın ilk adımıdır.

Halifenin mesajı Emir Celaleddin Karatay’a ulaşır, bunun üzerine Konya’da halkı büyük bir direnişe hazırlamaya başladı. Karatay, tecrübesi ve gücü ile birlikte, kadınıyla erkeğiyle; genciyle yaşlısıyla birlikte direnişe hazırlanır.

Direniş Karatay daha şimdiden birçok rekora imza attı; savaş sahnelerini çekerken bine yakın özel tasarım ok, yay, kılıç, mızrak ve kalkan kullanıldı. Sette 500 kişinin aynı anda görev alması da ayrı bir rekor oldu. Çekimler ise toplamda 86 bin metrekare alanda çekildi.

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın üstlendiği Direniş Karatay filmi, 9 mart 2018 tarihinde vizyona girecek. Oyuncu kadrosunda ise Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk yer alıyor.

Yorumlar