Ana sayfa Dizi / Film Diziler Disney D23 Expo 2019… Marvel ve Star Wars projeleri…

Disney D23 Expo 2019… Marvel ve Star Wars projeleri…

PAYLAŞ

Disney, her yıl düzenlediği D23 Expo fuarının bu yılki ayağını gerçekleştirdi. Yaklaşık 2,5 ay sonra yayın hayatına girecek Disney+ içeriklerinin başrolde olduğu fuar boyunca bir sürü içerik tanıtıldı. Marvel’den Star Wars’a Disney’in her stüdyosunun önemli projelerini duyurduğu bu etkinliğe kısaca bir göz atalım.


Marvel Stüdyoları

Etkinliğin en çok beklenen ayaklarından biri de Marvel panelinin ta kendisiydi. Çünkü Spider-man’in ayrılığı ile etrafta dolaşan olumsuz havanın ardından Marvel cephesinden tam net bir açıklama bekliyordu herkes. Bu konu hakkında fazla konuşmayan stüdyo, 4. dönem filmleri ve dizileri hakkında bolca bilgi ve görüntü paylaştı. 

Black Panther 2 için vizyon tarihi 6 mayıs 2022 olarak belirlenmiş. Bunun yanında Game of Thrones’un Jon Snow’u Kit Harington, Gemma Chan ve Barry Keoghan Eternals kadrosunda yer alacaklar. Black Widow filminden kısa bir görüntü gösterildi. Gösterilen sahneler sonrası insanlarda Charlize Theron’ın yer aldığı Atomic Blonde filminin dövüş sahnelerinin akla geldiği yorumları yapıldı. 

Disney+’ın Marvel yapımlarına baktığımızda, What If…? dizisi içinde yer alacak Peggy Carter rolüyle Hayley Atwell sahneye geldi ve süper asker serumu Steve Roger’a değilde Peggy verilseyi konu alacak bölümlerden kısaca bahsedildi. Dizideki adı Captain Carter olacak. Ayrıca ayını seri için bir Kış Askerinin zombi Kaptan Amerika ile yaptığı dövüşten kısa bir sahne gösterildi.

Loki dizisi Endgame’de tesseract’ı alıp kaçan Loki’nin sonrasında başından geçenleri konu edinecek. The Falcon and the Winder Soldier dizisinin oyuncu kadrosuna Sharon Carter rolü ile tanıdığımız Emily VanCamp’da dahil oldu. Hawkeye dizisinin Kate Bishop’un Marvel evrenine girişini yapacağı dizi olacağı söylendi.

Marvel’in ilk sitcom dizisi WandaVision olacak. Dizi için bir görsel paylaşıldı ama çok fazla detaya girilmedi. Diziye ayrıca Thor filmlerinde gördüğümüz Darcy Lewis rolü ile Kat Dennings ve Ant-man and The Waps’ta yer alan FBI ajanı Jimmy Woo rolündeki Randall Park dahil oldular. Teyonah Parris ise Captain Marvel’deki Monica Rambeau’un büyümüş halini canlandıracak.

Marvel Stüdyalarının başındaki isim Kevin Feige son olarakta 3 yeni dizinin duyurusunu yaptı. Müslüman süper karakter Ms Marvel, Moon Knight ve She-Hulk, yeni dönem Disney yapımları arasında yer alacaklar. 


Star Wars

Endgame heyecanının sona ermesiyle tüm gözler The Rise of Skywalker çevrilmiş durumdaydı. Film için bir fragman tadında yeni görüntülerin yer aldığı bir klip yayınlandı. Özellikle, Rey’i Sith kıyafetleri arasında çift taraflı kırmızı bir ışın kılıcı ile görmemiz, bu haftanın en büyük sürprizlerinden oldu. Bakalım, Yoda’nın Klon Savaşları animasyon dizisinde yer alan seyahatinde kendi karanlık tarafı ile karşılaşmasına benzer bir sahne mi yoksa gerçekten İmparator Darth Sidious’un etkisi ile karanlık tarafa geçişini mi izleyeceğiz.

Disney+’ın en önemli yapımı The Mandalorian için önce dizinin ilk bölümünden olduğunu düşündüğüm bir parça gösterildi. Ardından dizi hakkında oyuncuların da yer aldığı panelde çok heyecan verici bir fragman yayınlandı. Dizi, son zamanların en iyi Star Wars yapımı olmaya göz kırpar nitelikte görünüyor.

Rogue One filminin en uyumlu ikilisi Cassian Andor and K-2SO içinde kısa bilgiler verildi. Dizinin başrolleri Diego Luna and Alan Tudyk, panele katılanları esprileriyle oldukça güldürdü.

VEEEEEEE, dile kolay 2005’te ki Bölüm 3’ten sonra herkesin bir gün yeniden Obi-Wan rolünde yeniden izlemek istediği Ewan McGregor’ın geri dönüşü muhteşem bir coşkuyla kutlandı. Obi-Wan Kenobi’nin 6. filmin yaklaşık 8 yıl sonrasını konu edineceği bir dizi projesi hakkında kısaca değinildi. Senaryonun çoktan yazılmaya başlanıp hazır olduğu ayrıca dile getirildi. Önümüzdeki yıl çekimlerine başlanacak. 


Bunların yanında Disney ve Pixar’ın yer aldığı bir çok remake proje ve içerikte tanıtıldı. En dikkat çekenlerinden biri de Emma Stone’nun yer aldığı Cruella’ydı.

Yorumlar