Ana sayfa Haberler Disney’den Yeni Bir Merlin Filmi !

Disney’den Yeni Bir Merlin Filmi !

PAYLAŞ

Disney geçtiğimiz dönemlerde T.A Barron’un yazdığı ve Merlin’in gençlik yıllarını anlatan serinin ilk kitabı “The Lost Years/Kayıp Yıllar”ın haklarını satın almıştı.Aslına bakarsak bu Merlin serisi Hollywood piyasasında oldukça ilgniç bir yolculuk geçirdi.Kitabın haklarını başta Paramount Stüdyoları, Lorenzo di Bonaventura tarafından yapılmak üzere satın almıştı.
Ama daha sonra haklar Warner Bros’a geçti ve kitabın uyarlaması Donald DeLine tarafından yapılmaya, senaryosu da ilk önce Ed Whitworth’a daha sonra da yazarın bizzat kendisi tarafından yazılmaya başlanmıştı.Daha sonra, 2013 yılında ise Game Of Thrones’un yazarı Dave Hill’in projeyi gerçekleştireceği açıklanmıştı.
Oldukça hararetli geçen bu dönemlerden sonra 1 yıl boyunca ortalıkta ses seda yoktu, ta ki Barron hakların Disney’e satıldığını açıklayana kadar.

Disney, senaryo içinse, “Kralın Dönüşü” filmi ile 2004 yılında Peter Jackson ve Fran Walsh ile birlikte aldığı, “En İyi Uyarlama Senaryo” ödüllü senarist Philippa Boyens’le anlaşma sağladı.Disney’in sihirli dünyalara, epik uyarlamalara ne kadar yakın olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım.Bu yüzden de bizi oldukça iyi bir filmin beklediğini söylemek mümkün.

Yorumlar