Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Divinity: Original Sin 2’nin Satışları Giderek Artıyor!

Divinity: Original Sin 2’nin Satışları Giderek Artıyor!

PAYLAŞ

RYO tarzlı oynanış yapısı ile eski oyuncuların beklediği oyun olarak görülen Divinity: Original Sin 2‘nin satış rakamları giderek artıyor!

Oyunun kitlesi her geçen gün büyüyor.

PC için 14 Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürülen Divinity: Original Sin 2, satış rakamlarını her geçen gün katlamaya devam ediyor. İlk çıktığı haftada 500.000 satış rakamı gibi mükemmel bir oran elde etmişti.

İlk oyun Divinity: Original Sin‘in rekorunu ilk haftadan kırdığını söyleyen geliştirici ekip, satış rakamları konusunda kendilerinin bile şaşırdıklarını itiraf etmeden olayın üstünden geçmiyorlar.

Devam oyunu şu an 650.000 barajını aşmış durumda. Oyuncuları ve yapımcıyı güldüren bu haber sonrası bazı kaynaklar üzerinden tekrar oyun satış rakamı için araştırmalar yapıldı.

Araştırma sonucu sonrası rakamlar herkesi şoke etti.

Yapılan araştırma sonrasında oyunun esas satış rakamının 2.600.000 civarını da geçtiği öğrenildi. Geliştirici ekip ve oyunu severek oynayan oyuncular da bu rakamı kendileri duyunca şok oldu.

Bu rakama bakılırsa gerçekten de RYO tarzı oyunlara göre sağlam bir iş çıkarttıkları belli. Umarım geliştirici ekip bu çizgiyi bozmaz ve bu tarz dan olmasa da diğer satış rakamları efsane olan oyunlar (PUBG vb.) gibi sürekli bir başarı sağlarlar.

Buna ek olarak bu oyunun büyük bir kısmının Steam‘deki “GOG Platformu” tarafından değerlendirildiğini de hatırlatalım ve oyunu ilk defa duyanlar için aşağıya oyunun “Trailer”ını ekleyip yazımızı da burada noktalayalım.

Divinity: Original Sin 2 şu an Steam üzerinde 75.00 TL’den satılıyor…

Yorumlar