Ana sayfa Dizi / Film Dizi Önerisi; Bilinmeyen bir İngiliz Polisiyesi: Luther!

Dizi Önerisi; Bilinmeyen bir İngiliz Polisiyesi: Luther!

PAYLAŞ

Luther(2010-2018)

Tür: Suç, Dram, Gerilim
IMDb: 8.5 / Meta: 83 / Rotten: %89

The Wire’ın Stringer Bell’i Idris Elba ile daha önce Bir Gününüzü Bile Almayacak 4 Mini Dizi Önerisi yazısında tanıtımını yaptığımız Jane Eyre dizisinin başrolü Ruth Wilson’un yer aldığı İngiliz polisiye dizisi Luther, agresif kişiliğinin yanı sıra ailevi ve iş yönünden sorunları olan ama aşırı zeki bir dedektifi başrol alıyor. Dedektif John Luther annesi ve babası narsist bir katil tarafından öldürülen Alice Morgan ile karşılaşır, bu onun karşılaştığı en zor dava olur.

Dizi boyunca ana konu olarak bu davayı yavaş bir biçimde işlerlerken Dedektif John Luther birbirinden ilginç, gerilimli ve aksiyonlu davalarla uğraşır. Kimi zaman Punishervari bir suçlu ile karşılaşırken kimi zaman sadece bir oyun -bizim için çok hoş olmasa da- oynayan biriyle uğraşırlar.

Sherlock esinlenmesi karakterlerden biri olan John Luther duygusal ve daha az zeki yapısıyla daha gerçekçi bir karakter olarak karşımıza sunuluyor.

Idris Elba’nın efsane performansıyla da ayrı bir seviyeye çıkan dizi şüphesiz bir şekilde en iyi polisiyelerden biri ve özellikle Sherlock’un uzun süreli arasında o tarz dizi arayanlara özellikle önerimdir. Hali hazırda 16 bölüm olarak yayınlanmış dizi bu sene içinde gelecek 4 bölümlük sezonuyla final yapacak. Kısaca önünüzde kısa ama kaliteli, kalitesiyle beraber sürükleyici bir dizi deneyimi bekliyor. Tadını çıkarın.

Yorumlar