Ana sayfa Dizi / Film Dizi Önerisi: Minnesota’da Yaşanmış İlginç Suçlar: Fargo

Dizi Önerisi: Minnesota’da Yaşanmış İlginç Suçlar: Fargo

PAYLAŞ

Fargo (2014- )

Tür: Suç, Dram
Imdb Puanı: 9,0

 

Minnesota kentinde yaşanmış suç olaylarını inceleyen antoloji dizimiz Fargo, her sezon farklı bir kadro ve farklı bir dava ile karşımıza çıkıyor. Obi-Wan rolüyle tanıdığımız Ewan McGregor, Bilbo rolüyle sevdiğimiz Martin Freeman gibi isimleri kadrosunda bulunduruyor.

İlk sezonunda Martin Freeman ve Billy Bob Thormptonun başrollükleriyle karşımıza çıkan Fargo çekingen, sakin bir kişi olan Lester’ın öncelikle eskiden okulda ona zorbalık yapan bir arkadaşıyla karşılaşmasıyla başlıyor. Sonrasında bu olayda burnunu çarpıp hastaneye gidiyor ve burada soğuk, karizmatik biri olan Lorne Malvo ile karşılaşıyor sonrasında ise olaylar iyice derinleşiyor. Beceriksiz biri olan Lester’a çevresinin yaptığı baskı sonucu adam en sonunda patlama noktasına geliyor ve olaylar başlıyor.


Diğer sezonlarında ise çok daha farklı zaman dilimlerinde farklı oyuncu kadrosuyla ve farklı konuyla karşımıza çıkan Fargo 3 sezon ve toplam 30 bölümden oluşuyor. Bu 3 sezonda ise 2 altın küre başta olmak üzere 42 ödül ve 165 adaylığıyla kaliteli bir dizi olduğunu aldığı ödüllerle de kanıtlıyor.


Biraz ağır temposuna rağmen ilgi çekici bir olay örgüsüyle harika konusunu güzel bir şekilde senaryoya yansıtıp oyunculukları ve muhteşem ötesi çekim teknikleriyle ortaya çıkan sinematografisiyle zeka dolu, kaliteli, hepsinden önemlisi gerçekçi bir dizi olarak bizlere sunuluyor.


Kısaca sizi soğuğu iliklerinize kadar hissetirecek atmosferiyle, güzel oyunculukları ve senaryosu ile 30 bölümlük muhteşem bir deneyim bekliyor. Tadını çıkarın.

Yorumlar