Ana sayfa Doctor Who Doctor Who 10. Sezon – Dönen Yazarlar, Cast Seçimleri ve Fazlası

Doctor Who 10. Sezon – Dönen Yazarlar, Cast Seçimleri ve Fazlası

PAYLAŞ

BBC Wales ekibi bizi bekleyen yeni sezonun 5. ve 9. bölümleri hakkında bazı bilgiler verdiler.

 

Beşinci bölümün yazarı Jaime Mathieson daha önceden Doctor Who için üç bölüm yazmış, tanıdığımız biri. Mummy on the Orient Express (2014), Flatline (2014) and  The Girl Who Died (2015) bölümlerinde hatrı sayılır bir başarı yakalayan ve bizi etkileyen yazar yeni sezonda da bizlerle birlikte olacak.

 

2

 

Jaime bölüm hakkında ufak da olsa bilgiler verirken heyecanını gizleyemedi:

 

”Geri döndüm, bebeğim. Peki sana ne söyleyebilirim? Bu yılki bölüm korkunç, çok korkunç. Kanepenin arkasına geçelim ve oradan bitene kadar çıkmayalım hissi oluşturacak kadar korkunç. Şimdiye kadar yazdığım herhangibir bölüme oranla daha çok şok edici ve gerilim dolu. Ve bu bir zamanlar My Parents Are Aliens bölümünü yazan bir adamdan geliyor. Bill ve Nardole için yazıyorum! ”

 

Jaime konuşmasının devamında bize neler söylerdi kestirmek zor. Çünkü o sırada spoiler vermemesi için ona işaret vererek yaklaşan bir Steven Moffat faktörü mevcut. Ama bu kadarı bile bizi heyecandırmaya yeter de artar. Bill ve Nardole için yazılan korkunç, gerilim dolu bir hikaye. Üstelik bu Jaime’den geliyor. Şimdiden merakla bekliyorum. Bu bölümde Kieran Bew, Justin Salinger, Peter Caulfield, Mimi Ndiweni ve Karen Brayben’ı konuk oyuncu olarak göreceğiz. İyi iş çıkarın çocuklar!

 

3

 

9. Bölüm ise Doctor Who ile 26 yıl önce tanışmış bir yazardan, Rona Munro’dan geliyor. Rona Munro 1989 senesinde 7. Doktor için Survival bölümünü yazmış ve büyük beğeni toplamıştı. İskoç yazar:

 

”Survival’ı yazmak benim hayalimdi. Benim için çok farklı bir deneyim oldu. Her şeyden fazlaca var: güven, başarı, kaynak, insanlar… Küçükken Birinci Doktor’u izlediğim zaman ‘Rona’s Doctor Whocushion’ olarak bilinen özel bir yastığım vardı. Dalek ya da diğer canavarlar göründüğü zaman yüzümü gizlerdim. ”

 

Rona’nın yazdığı “The Eaters of Light” bölümünde yer alacak oyuncularsa şöyle: Rebecca Benson, Daniel Kerr, Juwon Adedokun, Brian Vernel, Ben Hunter, Aaron Phagura, Sam Adewunmi ve Billy Matthews. Peter Capaldi’li Doktor, Pearl Mackie’li Bill, Matt Lucas’lı Nardole 2017 baharında izleyiciyle buluşacak!

 

Kaynak: BBC

 

 

 

Yorumlar