Ana sayfa Doctor Who Doctor Who 10. Sezon Resmen Kapıya Dayandı!

Doctor Who 10. Sezon Resmen Kapıya Dayandı!

PAYLAŞ

Uzun süre önce Doctor Who 10. sezon ilkbaharda izleyicilerle buluşacağı açıklanmıştı. Fakat Radio Times bize güzel bir haber getirdi; Doctor Who 10. sezon Nisan ayında izleyicilerle buluşacak! Üstelik Peter Capaldi de bu haberi onayladı. Doğrusu, neden bu kadar erken başlayacağını kestirmek çok zor, fakat birçok detay yeni sezonun heyecan ve zevk açısından diğerlerinden geri kalmayacağını, hatta belki bir tık – birkaç tık da olabilir, emin olamayız – geçeceğini gösteriyor. İşte o detaylardan bazıları.

doctor-and-pearl-2

Steven Moffat’ın dizideki son sezonu olduğu hepimizce bilinen bir şey, şayet unutanlar varsa da hatırlamış oldular. Peki 5 sezon boyunca bizi gerek eğlendiren, gerekse gözlerimiz şişene kadar ağlatan Moffat bu defa ne gibi bir sürpriz hazırlıyor sizce? Giderayak yine bizi ağlatacak mı dersiniz, yoksa hiç olmazsa bu defa hoş anılarla hatırlatacak kendini? İşte bu sorulara 10. sezonu izlemeden cevap bulamayız. Fakat yeni senaryo yazarı Chris Chibnall “Moffat’ın yeni sezon hakkında plan ve hikayelerini duyunca onun büyük bir patlama ile gideceği anlaşıılıyor” dedi. O zaman bize de heyecanla beklemek düşer.

Bir diğer detay ise 10. sezonun Peter Capaldi için son olup olmaması. Gelişi ülkemizde büyük bir önyargı ile karşılanan, fakat sonradan gönüllere taht kuran Capaldi “Bu benim son sezonum olabilir” söylese de, Moffat “Capaldi hiçbir yere gitmiyor” dedi. TheMirror ise Capaldi’nin en az bir sezon daha ekranlarda kalacağı hakkında haber yayımladı. Birbiriyle çelişen bu haberler bizi çıkmaza soksa da, hepimiz Capaldi’nin kalmasını isteriz sanırım. Eğer gidecek olursa da, bunu muhteşem bir sonlukla yapacağı kesin. O yüzden her iki durumda da Doctor Who 10. sezon boyunca zevk yaşatacağı kesin.

doctor-and-pearl

Bir diğer detay ise Doktor’un yeni yol arkadaşı. Peter Doktor’un yeni yol arkadaşı hakkında sorulara “Pearl harika bir oyuncu ve müthiş bir enerjisi var” demekle ve yetenekleri hakkında birkaç söz eklemekle yetindi. Jenna Coleman ise “Kesinlikle hiçbir şey bilmiyorum. Bir kez çıktın mı, dışarıdasındır” diye yanıt verdi.

Ve son olaraksa Capaldi’nin yeni sezondaki Doktor hakkında düşünceleri: “Siz ona yeniden bakacak ve yeni şeyler göreceksiniz – üstelik bu yeterince büyüleyici ve ilgi çekici. Şöyle ki, olayların gittiği yön adeta beni hayran bıraktı. Bazı yerlerde o daha yumşakbaşlı, fakat bazense hatta daha koyu. Kısaca, bunların karakteri daha ilgi çekici kılacağını düşünüyorum.”

Tüm detaylar için Cultbox‘a müteşekkiriz.

Doctor Who 10. sezon hakkında yeni haberler ve daha fazlası için, takipte kalın!

Yorumlar