Ana sayfa Dizi / Film Doctor Who Geri Döndü! İşte Gözden Kaçırmamanız Gerekenler

Doctor Who Geri Döndü! İşte Gözden Kaçırmamanız Gerekenler

PAYLAŞ

Doctor Who The Pilot bölümüyle gayri resmi görüntülenmelere göre cumartesi gününün toplam izleyici kitlesinin %24,8’lik bir payı olan 4,64 milyon izleyiciye ulaştı. Cumartesi gününün 8,65 milyon izleyicisiyle  en iyi show’u olan Got Talent ve 4,67 milyon izleyiciye ulaşan All Round to Mrs Browns’un gerisinde kaldı. Nihai izleyici kitlesi bu pazartesi açıklanacak. Doctor Who’nun izleyici kitlesini daha da arttırmasını umuyoruz çünkü bu sonuçlar bir açılış bölümüne oranla çok aşağıda kaldı.

 

Peki ilk bölüme medyanın tepkileri ne yönde oldu diyorsunuz? Büyük oranda memnuniyet hakim.

 

The Telegraph’dan Ben Lawrence eşleşmeden oldukça memnun: ”Bill ve 12’nin ilişkisi yıllar önce uzay ve zaman boyunca flörtleşen yol arkadaşı Rose ve David Tennant’lı Zaman Lordu’ndan sonra en iyisi olacak gibi görünüyor.”

Express’den Clair Woodward hiç bu kadar gülümsediğini hatırlamadığını söyleyip ekliyor: ” Yeni yol arkadaşı, Peter Capaldi’nin Doktor’uyla gerçekten güzel bir kimyaya sahip olan Pearl Mackie tarafından canlandırılıyor ve daha çok ihtiyaç duyduğumuz insanlığın seriye dönüşünü görebiliyoruz.”

 

Benim fikrimi soracak olursanız The Pilot bölümü eski bir yüzü selamlama ve yeni bir yüzü tanıma yönünden çok güzeldi.  Uzun zamandır Doctor Who’dan uzak kaldık. Bu yüzden bölüm adeta ilaç gibi geldi. Rose ve 9 ikilisi her zaman çok sevdim. Tam da bu nedenden dolayı Bill’i çok seveceğime inanıyorum çünkü Bill’de Rose esintileri görmek mümkün. Bölüm temel yapısı itibariyle zaten Rose bölümüne çok benziyordu. Bill bir tehdit altındaydı ve tam da bu noktada hiç tanımadığı yabancı bir adamdan seyehat teklifi aldı. Tek fark Bill ve Doktor’un birbirlerini tanımak adına kendilerine zaman ayırmalarıydı. Doktor onu özel biri olarak gördü. ”Çoğu insan bir şey anlamadıklarında kaşlarını çatar, sen gülümsüyordun.”

 

 

Biraz da bölümde gözünüzden kaçırmamanız gerektiğine inandığım ayrıntılardan bahsetmek istiyorum. Çünkü en güzel yönleri bunlardı:

 

1- Doktor’un Ailesinden İzler

Doktor’un artık bir bürosu ve bir de masası var. Ve masasının üstünde iki aile fotoğrafı… Biri veda etmek zorunda kaldığımız River Song’a ait. Bir diğeri ise 1965’de  The Dalek Invasion the Earth bölümüyle bize veda eden Doktor’un torunu Susan’a ait. Doktor’un Susan, ve bazı söylentilere göre John ile Gillian isimli üç torunu vardı. 

2- Diğer Bedenlere Gönderme

 

Masasının üzerinde gözümüze çarpan bir diğer ayrıntı ise bir kupa dolusu sonik tornavida oldu tabii. Ama bunlar öle alalede sonik tornavidalar değildi. Hepsi bir önceki bedenlerine ait, Doktor tarafından kullanılmış sonik tornavidalardı. Geçmişe selam çakmaları çok güzeldi.

 

Göndermelerle, çok sevdiğim Rose esintileriyle ve tabii ki mükemmel kimyasıyla yeni bir yol arkadaşı nedeniyle bölüm çok çok güzeldi. Eminim sizler de bölümü ve yeni yol arkadaşını çok seveceksiniz. Her şeyiyle sevdiğim, umut dolu bir sezona giriş yaptığımıza inandığım bir bölümdü. Peter Capaldi ve Pearl yeni bir fırtına yaratacak gibi görünüyor. Umarım yanılmam! 🙂

 

 

 

 

 


Yorumlar