Ana sayfa Doctor Who Doktor’a Yakışır Dediğimiz 7 Yol Arkadaşı Adayımız

Doktor’a Yakışır Dediğimiz 7 Yol Arkadaşı Adayımız

PAYLAŞ

Şu ana kadar bir sürü Doktor ve dolayısıyla bir sürü de yol arkadaşı gördük, tanıdık, sevdik ve gidişlerine ağladık. Clara’yı da uğurladıktan sonra yeni yol arkadaşımızı da gördük: Bill. Ve her yol arkadaşı değişiminde akıllara gelen şey yine ortaya çıktı. Başka kim oynayabilir acaba bu rolde, kimler yakışır? İşte bize göre kimler yakışır, bugün burada bunu sizlere listeleyelim istedik. Sizin de, “Abi bu çok fena olur, lütfen olsun.” diyebileceğiniz yol arkadaşlarınız varsa gösterin yorumlarda kendinizi, paylaşın fikirlerinizi.

 

7) Felicity Jones

Special-Felicity-Jones-Wallpaper

Daha önce The Theory of Everyting’de görüp gönlümüze aldığımız, yeni Star Wars filmi, Rogue One’da da oynayacak olan oyuncumuzu, eğer hatırlayacak olursanız daha önce de dizimizde görmüştük. “The Unicorn and The Wasp” bölümünde karşımıza çıkan oyuncu, usta bir hırsız olan Robina Radmond karakterini canlandırmıştı. Eh, bana yetmedi bu rolü. Kendisini kesinlikle yol arkadaşı olarak olmasa bile başka rollerde de görmeyi çok isterdim.

 

6) Rachel Weisz

rachel-weisz1

Agora’da kendisine hayran olduğumuz, Eragon’da da, film her ne kadar kötü olsa da, Saphira’nın seslendirmesi ile sesine aşık olduğumuz, çoğumuzun Mumya, Constantine, Sin City 2 filmlerinden hatırlayacağı oyuncumuzun henüz bir dizi macerası yok. Bol ödüllü ve adaylığı bulunan oyuncunun bizimle başlamasının da hiçbir sakıncası yok bence. İçimden bir ses kendisinin Doktor’a çok güzel bir merhamet havası katacağını söylüyor, siz ne dersiniz?

 

5) Ricky Gervais

Ricky Gervais attends the movie junket "Muppets Most Wanted" in Los Angeles on April 9th 2014.

Evet, komik olan. Yine çok tanıdık bir isim… Müzede Bir Gece, The Office ve The Invention of Lying yapımlarından tanıdığımız komedyen benim için tam olarak Craig Owens tadında biri. Craig’i hatırlarsınız, küçük oğlu ile beraber Doktor’la birkaç maceraya atılmış arkadaşımız. İşte onun Tardis’de dolaşan halini düşünün… Ricky Gervais kesinlikle müthiş bir şekilde uyardı sanki.

 

4) Lyanna Mormont

Lyanna-Mormont-Battle-of-the-Bastards

Listenin tam bu noktasında aşırıya kaçıp, bu karakterin olduğu gibi diziye taşınmasını istiyorum. Ben daha önce böyle bir sürü karakter gördüm. Büyümüş de küçülmüş diyoruz biz halk arasında. Ancak bu kadar büyüyüp de bu kadar küçülmüş olanını hiç görmedim. Daha karakteri çözer çözmez aklıma, acaba Doktor ile ikisi nasıl olurdu diye absürd hayaller gelmeye başlıyor. Ciddi olmak gerekirse, Doktor’un yanında bu kadar sert olmayan ve henüz ergenlik dönemlerine yeni girmiş, olgun düşünen bir karakter sizce de ilginç maceralara yol açmaz mıydı?

 

3) Martin Freeman

Martin-Freeman

Çoğunuzun, “Benedict yazılmalı buraya.” diyebileceğini biliyorum. Aklımıza o gelir hemen bu isim gözükünce. Ancak şunu rahat rahat söyleyebilirim. Doktor ve Benedict’in oynayacağı karakteri yan yana koyarsanız, ikisini de yan rol yapamazsınız. Gözünüz öyle görmez. Öyle görmezse de yakışmaz, müthiş senaryolar beklenir ancak. Oysa o müthiş senaryo potansiyelinin yanına, kendini bir yan rol olarak çok iyi kanıtlamış Martin abimizi koysak kötü mü olur? Sherlock ve Watson ilişkisini farklı bir tat ve açıdan yakalayamaz mıyız sizce de?

 

2) Cobie Smulders

1437767901221.cached

Yemin ediyorum, “ALLAHIM GOOOOOOL!” nidaları ile dört dönerim ülke çevresinde. Tamam, hayatta olmaz. Peki, çok uçuk bir hayal. Ama How I Met Your Mother’ın gülü, Shield’ın ağır ablası sizce de Doktor ile beraber çok başka bir kimlikte, bizleri çok şaşırtmaz mıydı sevgili arkadaşlarım? Bizi okuyan(!) BBC yetkililerine sesleniyorum, lütfen bi’ değerlendirin. O bile yeter.

 

1) Georgia Moffett

Siz kim olduğunu ve niye bir numara olduğunu çok iyi biliyorsunuz.

Yorumlar