Ana sayfa Dizi / Film Dominion Tanıtım

Dominion Tanıtım

PAYLAŞ

Dominion (2014)

Tür:Fantastik  İMDb:6.8 Benim puanım: 6
2 Sezon, 22 Bölüm

Sürekli bizi koruduklarını düşündüğümüz melekler ya bir gün insan ırkına savaş açarsa ?

Öncelikle Dominion Legion isimli filmin dizi olarak uyarlanmış halidir. Dizinin konusuna gelirsek, Tanrı bir gün yok olur ve meleklerde babalarının geri dönmesi için insan ırkının yok edilmesini düşünür ve insanlara savaş açar. Bu kötü niyetli grubun başında Gabriel vardır ve neredeyse bütün düşük rütbeli melekler ona katılır.Michael ve az sayıda üst rütbeli melek ise bu görüşe katılmaz ve insanların yanında bulunurlar.
2
Dizinin ilk bölümü bu olaylardan yıllar sonra kurulmuş savaşın ortasında ayakta kalmaya çalışan hayatta kalabilmiş insanlara ev sahipliği yapan Vega’da başlıyor.Dizinin ana karakteri ve seçilmiş çocuk olan Alex, babasının onu çocukken terk etmesi yüzünden şehrin en kötü kısımlarında yıllarca yaşamak zorunda kalmıştır.Michael’in koruması sayesinde hayatta kalmayı başarabilen Alex büyüdüğünde asker olmayı başarabilmiştir ve 8top denilen düşük seviyeli melekler ile savaşıp şehri korumaya çalışmaktadır.Henüz seçilmiş kişi olduğunun farkında olmayan Alex diğer bütün insanlar gibi umutla seçilmiş çocuğun onları kurtarmasını beklemektedir.

Makyaj, Efektler ve Atmosfer:
Sadece üst düzey meleklerde kanat bulunması düşük seviyeli meleklerin ise sadece gözlerini siyaha boyamaları ve yüzlerine damar eklemeleri kötü olmuş. Ayrıca düşük seviye meleklerin koşması, böcek gibi duvarlarda yürümeleri insanı biraz hayal kırıklığına uğratsa da Michael ve Gabriel ile biraz toparlamışlar. Vega’ya gelirsek şehrin iç kısımlarını ve toplumsal olayları bol bol göstermeleri oldukça iyi olmuş.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=7n739MKsLV8

 

Yorumlar