Ana sayfa Dizi / Film Dominion:2 sezon 10. Bölüm İncelemesi.(Spoiler İçerir)

Dominion:2 sezon 10. Bölüm İncelemesi.(Spoiler İçerir)

PAYLAŞ

2010 yapımı Legion filminden uyarlanan Dominion dizisinin 2.sezon 10.bölümünü inceleyeceğiz. İzlemediyseniz, spoiler içereceğinden okumamanızı tavsiye ederiz. Bizden söylemesi!

Öncelikle, her bölümde farklı olaylara giren, daha ilk sezondan beri fantastik severleri Hristiyan mitolojisi ile mest eden dizi,son bölümü ile de çarpıcı bir durumla noktaladı bölümü. Bölümün ilk başında Gabriel’in New Delhi Sekiz Top ordusunu artık ele aldığı ve şehrin efendisi olduğu anlaşılıyor.

Baş Melek Michael da peygamberle olan düşünsel bağdaki düellosundan sonra hayatta kalmayı başarıyor.Sözde Peygamber’in mizacı ve havalı konuşmasını söylemiyorum bile. Baş Melek’imizin rahatlığına diyecek lafımız da yok zaten. Ancak bu sahnelerden sonra çok ilginç şey ise, Alex Lannon sonunda Vega’ya geliyor. Ve orada Gates Foley ile başlarda anlaşmayan kahramanımız, bölümün sonuna doğru Gates’in kendini “Seçilmiş Kişi” ve “Vega” için feda etmesi çarpıcı bir sahne olmuş. Ama en çarpıcı olan ise Sabahyıldızı Cehennemin Kral’ı Lucifer’ın adının geçmesi oldu. 11.bölümü merakla beklendiren en önemli şey Lucifer’ın bahsi olması kimseyi şaşırtmaz herhalde.. Zira Lucifer’ın işin içine girmesi dengeleri alt üst edecek. Mallory kasabasındaki sözde peygamber’in bu ateşi nasıl verdiğini hepimiz merak etmiştik. Tahminime göre Lucifer’a hizmet ederek onun gücü ile bunu o kasaba halkına bahşetmiş olması ve Lucifer’a tapmalarını sağlamış olması muhtemel gözüküyor. Yine de bekleyip göreceğiz. Ha, unutmadan, sahte peygamberimiz William Whele’in cool’luğuna diyecek söz bulamıyorum. Adam ölmeye gitti, baştan doğup geldi. Resmen Game Of Thrones’taki Greyjoylar gibi oldu. “Ölen bir daha ölemez, ama daha sert ve güçlü olarak yeniden doğar”. William’da bir Greyjoyluk seziyorum ( grin ifade simgesi ). Ancak yine de onu daha çok göreceğimizin garantisini ben hissettim şahsen. Bakalım, peygamberler, melekler ve umarız yeni “Şeytan”ımızın da katılımıyla Dominion bizi mest etmeye devam edeceğe benziyor. 11.bölüm incelemesinde görüşmek üzere..                    Haber:Sergen Balcı

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleSpider-Man
Sonraki makaleYENİ POSTERLERİ VE 3. FRAGMANI İLE AÇLIK OYUNLARI
Adanada doğdum.Aslen Kars,Sarıkamışlıyım.Kitap okumayı,çizgiroman okumayı,film izlemeyi ve video oyunları oynamayı severim.En çok Tarihi Kitap/Film/Dizi/Oyunlardan hoşlanırım.En sevdiğim yazar Hüseyin Nihal Atsız'dır.