Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Don’t Die Survival Röportajı

Don’t Die Survival Röportajı

PAYLAŞ

Hayatta kalma oyunları 2015-2016 yılında en fazla ses getiren oyun tarzı oldu sanırım. Binlerce benzer oyun farklı tasarımlar, tarz tarz grafikler ve ufak tefek değişiklikler ile tekrar tekrar piyasaya sürüldü. Yine bir hayatta kalma oyunundan bahsedeceğim fakat bu oyun diğerlerine kıyasla biraz farklı. Bu farklılık ise çeşitlilik ve yerli yapım olması. Karakterinizin kılıcına varana kadar her şeyi kendinize özgün yapabiliyorsunuz ve bu gerçekten güzel bir özellik olmuş. Oyun hakkında daha fazla bilgi için facebook sayfası ve internet sitesi üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Daha fazla sizleri tutmadan röportajımıza geçelim.

1-1-min

S: Don’t Die nedir?
C: Don’t Die Tek/Çok oyunculu, hayatta kalma ve aksiyon türlerini barındıran yerli ve bağımsız yapım oyundur.

724347348_preview_333

S: Don’t Die’da diğer hayatta kalma oyunlarına göre nasıl farklar var?
C: Oyunumuz temel hayatta kalma oyunlarının özelliklerini taşıyor bunun üzerine eklediklerimizden bahsedecek olursam, oyunumuzda çeşitliliğin çok fazla olacağından emin olabilirsiniz en çok dikkat ettiğimiz noktalardan birisi bu. Bir diğer özellik ise oyunda inşa edilen binaları, kaleleri yıkmak pek kolay değil, eğer öyle elinize bir balta alıp duvar yıkmaya kalkışırsanız çok uzun saatlerinizi harcamak zorunda kalabilirsiniz. Duvarları yıkabilmek için kuşatma silahları inşa etmeniz gerekiyor. Hali hazırda Mancınık ve Koçbaşı üzerinde çalışıyoruz. Bahsetmeden geçmeyeyim oyunumuzda modern silahlar yok, ama üzülmeyin kullanabileceğiniz bolca silah var. Çeşitliliğe önem verdiğimizi unuttunuz mu yoksa? Oyunumuza farklı bir yaratık türü ekleyip farklılık kazandırmak istedik fakat emin olamadık, bu yüzden şu an sadece doğa ve eğer çok oyunculu oynuyorsanız diğer oyuncular ile karşı karşıyasınız.

2-min

S: Türkçe olacak mı?
C: Oyunumuz çıkışını hem Türkçe hemde İngilizce olarak yapacak,

1-min

S: Hangi motorla nasıl yapılıyor, teknik özellikler nelerdir?
C: Unity motoru ile yapılıyor. Kodlamaların %90’lık bir kısmı C# dili kullanılarak yazıldı/yazılıyor, Teknik özellikler Web sitemiz üzerinden erişilebilir durumda.

back3

S: Tam olarak ne zaman çıkması bekleniyor?
C: Aslında planladığımız çıkış tarihi 1-4 Aralıkta yapılacak olan GameX oyun fuarından sonra idi, fakat bazı küçük aksaklıklar yaşadık bu yüzden çıkışımızı biraz geciktirebiliriz.

3-min

S: Siz Kimsiniz?
C: Ekibimiz şu anlık 3 kişiden oluşmakta. Bendeniz Mert ZEHİR, Ekip lideri ve Geliştiriciyim kodlama ve genel tasarım ile ben ilgileniyorum. Oğuz GÖK, Harita Tasarımcımız kendisi ekibe yeni katıldı çalışmalarını görmeyi merakla bekliyoruz. Yusuf SÖĞÜT, Ses|Müzik Sanatçısı Tasarım ve Modelleme ile de ilgileniyor.

Yorumlar