Ana sayfa Oyunlar Dota 2 Dota 2 The International 2016 Dergi Değerlendirmesi

Dota 2 The International 2016 Dergi Değerlendirmesi

PAYLAŞ

Daha çıkar çıkmaz 2-2,5 haftalık süreçte 8,428,029 $’lık ödül havuzuna ulaşan bu compendiuma şöyle bir gözümü gezdirip değerlendirme yapmak istedim.Ha daha en baştan söyleyeyim bu yazıda bahsedeceklerim ”derginin bana sunduğu ayrıcalıklar neler ?…”gibisinden soruların cevaplarına , artılarına ve eksilerine kendi bakış açımla olabildiğince artı ve eksilerini belirtircesine cevaplamaya çalışacağım.Fakat ”turnuvayı hangi takım kazanıcak” gibisinden predictionlarda bulunmayacağım ne yazık ki.Hemen şöyle bir göz atalım.

Dergide klasik olarak 1. 2. ve 3. olmak üzere 3 tane hazine var ve şimdiye kadar 1.hazine dergide yer almakta ve diğerleri yapım aşamasında.Her ne kadar diğerlerini bilmesekte 1. sandıkta aldığım yorumlarda Faceless Void , Phoenix , Juggernaut ve en çokta Omniknight ölümsüz eşyasında olumlu yorum gördüm geri kalanında açıkcası beklentiler pek karşılanamadı(Evet bende sırf Omnikngiht çekici için dergi alan öküzlerdenim bunu kabul edebilirim 🙂 ).

Bunun dışında diğer dergiler ile kıyasladığımızda sadece daha fazla ek özellik ve dergi seviyesi eklemişler(Dergi seviyesi sınırsız ! Pamuk eller cebe ! ).Ne yazık ki Shangai Major’da olan sevdiğim bir özellik yok.Klasik olarak diğer The Internationallarda olduğu gibi para ödeyerek seviye atlıyorsunuz Shangaida ise eninde sonunda amelelik yapıyordunuz ve görevlerden verdiği seviyede fena değildi.Eh buradanda çıkarım yapacak olursam tabiki de Valve’nin ihtiyacı olan şeylerden biriside hem kendileri hemde oyuncuları için ihtiyacı olan ödül havuzunu dahada havaya tüttürmek.Bu konuda onları suçlamak pekte doğru olmaz.

Görevlere değinecek olursam şöyle ufak mı ufak tatlı mı tatlı bir sistem gelmiş

20160530233122_1

Gördüğümüz üzere görevler üç zorluk seviyesine göre ayrılmış ve yaptığınız zorluğa göre size normale oranla ekstradan fazla dergi puanı vericektir.Fakat yolun sonundaki seti açmak istiyorsanız bütün yolda bulunan görevlerin hepsini 3 yıldızla bitirmek zorunda değilsiniz.3 yıldızla bitirmenin size 2 artısı olacaktır.

+Ekstradan dergi puanı kazanarak seviyenizi atlamanızı sağlayacaktır.

+Yolun sonunda bulunan kahramanın setinin 2.halini açmanıza yardımcı olacaktır.

Bunların dışında eğer bir görevi 2 yıldız ile tamamladıysanız daha sonra geri dönüp o görevi 3 yıldız adına tamamlamaya uğraşabilirsiniz fakat görevi sıfırdan başlayarak yapmanız gerekiyor.

 

Genel özelliklerden biriside kahramanlar adına gizemli eşya oylaması yapılmakta ve bu şekilde 32 tane oy yapma hakkınız var ve ister hepsini farklı kahramanlara birer birer verin , ister hepsini bir kahramana abanabilirsiniz.20160530233906_1

Eğer 125.seviyeye ulaşırsanız farklı harita seçeneklerinede erişebileceksiniz. 3

Onun dışında hoşuma gidipte seviyesine az laf atmadığım bir özellik daha.Nehirler.Her birine farklı seviyelerde erişebileceğimiz farklı nehirler.

1 265 4  3 (1)

Bunların dışında Shangai ve diğer turnuvalarda bulunan özel dergi efektleri ve Rylai’nin Çarkı yeniden bu dergide bulunmakta.(Allah çevirdiğiniz çarktan Arcana çıkarsın)

Şimdi asıl sorumuza gelelim: Bu dergi almaya değer mi ?

Aç.ıkcası fena değil yine alınabilir hatta kesin alınabilecek bir şey fakat seviye için üstüne o kadar para yatırılır mı ? Hayır o kadar gerek yok.Artan paranızı köşede bir yerde tutun ne olur ne olmaz.Fakat işte o önemli faktöre geldik.Dergiye kesinlikle zorla aldırabileceğim bir özellik.”Compendium Ranked”

Bu özelliğin kesinlikle düşük MMR’a sahip olupta çıkamayan oyuncular için çok iyi bir sistem.Sistem tabiki de aynı.Matchmakinge tıklıyorsun.Maçını aratıyorsun.İlk 10 maçını olabildiğince iyi bir performans sergileyerek elini kolunu sallaya sallaya MMR’nizin belirlenmesini bekliyorsunuz.Sonra size belirtilen MMR ile normal olarak sahip olduğunuz MMR’ı değiştirebiliyorsunuz.Açıkcası mükemmel bir fırsat ve bence bu özellik bile oyuncuları rahat bir şekilde bu compendiumu rahatlıkla aldırmaya yetecektir.

Bilgilerin tamamına buradan erişebilirsiniz :

http://www.dota2.com/international/battlepass/

Yorumlar