Ana sayfa Oyunlar Dota 2 The International 2016 Şampiyonu Wings Gaming !

The International 2016 Şampiyonu Wings Gaming !

PAYLAŞ

16 Takımdan son 2 takıma geldik.Digital Chaos ve Wings.İkisi arasında yer almakta olan bir aegis.

DC takımı EG’yi yendi ve her ne kadar daha güçlü bir rakip arasalarda , Wings takımı onları Lower Bracket’e sürükleyen takımdı.Fakat buna rağmen DC takımı pes etmeden onca zorlukların yer aldığı Lower Bracket’ten büyük finale yükselmeyi başardı.

1.OYUN

wings

Borular öttükmesiyle hızlı bir başlangıçla beraber DC takımı Wings takımının Storm Spirit’ini öldürerek ilk kanı akıtmayı başarmıştı fakat bunun bedeli ise alt ve üst ründeki ödül rününe bedel olmuştu.DC takımı ilk altı dakika içinde formlarını korumaya w33’ün 3 kişi tarafından gank’e uğrayasıya kadar.Orta koridora yapılan gank girişiminde w33 tek başına 1 kill çıkardı.Fakat Wings takımı ayaklarını rahatlıkla basabilecek yer elde etmekte oldukça ısrarlıydı ve iyi rotasyonlarla harita kontrolünü ve skorlarını ön plana çıkardılar ama yinede DC takımı harita kontrolü açısından daha üstün ve iki kulvarın ilk kulelerini yok etmekteydi.

Wing takımı kendileri için iyi bir avantaj aramaya devam etti ve DC takımı oyuncularını yerle bir etmek için çok açtılar fakat 23. dakikalarda DC takımı mükemmel bir avantaj yakalamıştı.Wings takımı gizlice Roshan’a girmeyi planlarken DC takımı bunu Wings takımı için pişmanlığa sebep olacak bir sonuca vardırmayı başardı.

DC takımı oyunun kontrolünü 30 dakika geçtikten sonra ele geçirdi , Wings takımının oyuncularını öldürmeyi kolaylıkla başardı.Bu avantajla DC takımı yukarı kulvardaki barakaları aldı.Wings takımı bu oyun için fazla umut görmediğinden dolayı The International 6 Büyük Final’inin ilk maçını verdiler.


2.OYUN

digital chaos dc

Wings takımı ilk kanı akıtmayı başardı.Tabiki de bunun içinde Oracle oyuncusu olan Zhang’innocence’Yiping’ten parlak bir oyun performansı yer alıyor.Yukarı kulvarı 3 kişiye karşı ölmeyi önlerken , takımına alt kulvarı öldürmesini sağladı.Fakat DC takımı buna karşılık , yukarı kulvarda 2 leş elde ederek cevap verdi.Oyun neredeyse ilk 20 dakika boyunca eşit bir şekilde gitti.Wings takımının DC’nin aksine ufaktan avantajı vardı.

Oyunun 20.dakikaya varmasıyla , Wings takımı iyi seçimlerle oyunun avantajını kendi üstlerine çekmeye çalışıyor gibi görünüyordu.Her ne kadar Roshan denemesi yapmaya çalışsalarda , DC takımı bunu erken fark ettiğinden dolayı Roshan Pit’inden erken ayrıldılar fakat Wings takımı kendi ormanlarında iki leş elde ettikten sonra Roshan’ı öldürdüler.Wings sahip olduğu avantajlarını olabildiğince 2.sıra kuleleri yok ederek değerlendirdi.

38 dakikanın geçmesiyle Wings takımı harika bir takım savaşı yaparak DC’den 4 oyuncuyu indirmeyi başardı ve ikinci bir Roshan denemesinden önce barakaları aldılar.Roshan denemesini her ne kadar DC takımı engellemeye çalışmış olsada başarısız oldular , çok fazla kayıp verdiler ve pes etmek zorunda kaldılar.

Bu iki seriden sonra oyunun 1-1 olmasıyla her iki takımda liderliği elde etmek için hazırlandı.


3.OYUN

wings dc digital chaos dota 2

İlk kanı David’Moo’Hull’u öldürerek yine Wings akıttı ve bu ölümler önümüzdeki birkaç dakika boyunca her iki takım içinde devam etti.Wing takımı yine avantajını harita üzerinde harika bir rotasyonla elde etmeye devam etti.Wings takımı olabildiğince ultileri dolduğu süre zarfında kullandılar.Wings takımı çok dikkatli bir DotA performansı sergiliyordu.Agresif bir oyun tarzıyla oynamaya devam eden Wings , DC takımını çaresiz bırakmaya devam ediyordu.20.dakikaya ulaşınca skor 19 – 7 olarak durdu.

DC takımı her şeyi göze alarak rosh pitine sokuldu.DC her ne kadar aegisi elde etmiş olsada bu durum sadece onların kendini avutması olarak görünüyordu çünkü Wings takımı durdurulamaz görünüyordu.

DC , açılmak istesede umutsuz girişimlerinde bulunuyordu ve Radiant takımından 4 oyuncuyu devirdiler fakat malesef başka bir objektif üzerine yoğunlaşamıyorlardı.Şimdi ise en azından DC biraz daha haritada rahat adımlar atabilecekti.Yine de Wings takımı DC’nin elde etmiş olduğu bu momentumu kolaylıkla sağlamayıp 35 dakikadan önce rosh pitine girip başarıyla aegisi tekrar elde etti.DC korkunç bir durumdaydı , elindeki avantajlarını kullanarak Wings takımı orta kulvar barakalarını yıkarak DC takımının geri tepmesine sebep oldu.

2 Barakanın devrilmesiyle DC takımı , zar zor savunabilir hale gelmişti.Wings takımı yenilemez bir hale gelmişti ve artık 45 dakika sonra DC takımı GG’yi vermişti.

Bu şekilde durum 2-1 olarak Wings takımı liderliği ele aldı.


4.OYUN

dc digital chaos wings dota 2

Wings takımı yine oyuna güçlü başladı.Bu sefer Wings takımı ilk kanı akıttığı gibi DC tekrar dönerek takasını yaptı.İki takımda kendileri adına leşler elde edebilmekteydi ki DC takımı üst kulvarda mükemmel bir savaş başlattıktan sonra Wings takımına ait 3 oyuncuyu devirene ve avantajlarını elde edene kadar.

Wings takımı eşyalarını elde etmekle beraber tüm haritada takım halinde dolaşıp DC takımını devirmeye devam ederek 20 dakikanın sonunda skoru 13 – 8 olarak değiştirdi.DC yediği yumruktan sonra yeniden toparlanıp 2.sıra orta kulvarın kulesini yok etti fakat Wings kendilerini oyuna vermeye döndüler.Her iki takımda pes etmekten kaçınıyordu.

Wings takımının Roshan denemesi yapacakken DC takımının Roshan denemesini engellemek üzere gelirken , Wings takımı radiant ormanında mükemmel bir an yakalayıp takım savaşına koyuldular ve savaşta DC takımının 3 oyuncusunu indirmeyi başardılar.33 Dakika geçtikten sonra Wings takımı sistematik olarak kuleleri devirmeye başladılar.Fakat DC gardını yeniden alıp Wings takımından 3 kişiyi ve aegisi indirmeyi başardı.Ancak , dakikalar sonra , Wings takımı agresif davranıp 3 DC oyunusunu devirerek alt kulvarda 3.sıra kuleyi ittirmeye koyuldular.Geriye kalan 2 DC takımı oyuncusu her ne kadar barakalarını korumaya çalışsalarda umutsuzlardı.Dakika 38’de Anti-Mage ve Axe’nin yaşanan takım savaşında gösterdikleri agresifliklede zaferi elde ederek orta koridor barakalarını almayı başardılar.Daha birkaç dakika sonrada DC takımı yaşadığı kayıplardan sonra yukarı barakalarını kaybetmeden GG verdi.

Sonuç 3 – 1 oldu.

Nerden nereye desenize önceden kimsenin iplemediği o takımlar şimdi topluluğu inanılmaz şaşırttı desenize.

Özellikle TnC’nin OG takımını devirmesi sanırım topluluğun en beklemediği olay olduğuda söylenebilir.


The International 6 Takımların Kazandıkları

1. – $9,120,223: Wings Gaming
2. – $3,420,084: Digital Chaos
3. – $2,176,417: Evil Geniuses
4. – $1,450,945: Fnatic
5 – 6. – $932,750: EHOME , MVP.Phoenix
7 – 8. – $518,194: TnC Pro Team , Team Liquid
9 – 12. – $310,917: OG , LGD Gaming , Alliance , Newbee
13 – 16. – $103,639: Vici Gaming Reborn , Team Secret , Escape Gaming , Natus Vincere

Sizler için olabildiğimce doğru çevirmeye çalıştım.Yanlış yaptıysam kusuruma bakmayın.

Kaynak

Son olaraktanda bir soru.Sizce Wings Gaming bu performanslarını devam ettirecekler mi ? Yoksa Newbee’nin başına ne geldiyse Wings’in başına aynı olay mı gelicek ?

Yorumlar