Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Drogon ve Daenerys’e Ne Oldu?

Drogon ve Daenerys’e Ne Oldu?

PAYLAŞ


8.Sezonu izlemeyenler için spoil olmaktadır. Izlemediyseniz, okumanızı önermem.

Drogon Daenerys’i öldüğü vakit cesedini alıp Essos’a doğru kanat çırpmaya başladı. Hayranlar bu noktada bazı korkuları vardı, cesedin yenilmesi, denize bırakılması vb gibi.

Bazı hayranlar çeşitli fikirler üretti, Volantis’e taşıdı ve orada canlandıracağı yönünde.


Hayranlar gibi oyuncularında bazı korkuları vardı. Dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss, Emila Clarke’ın endişelerini ele aldı. Benioff, Clarke’a, “Drogon seni yemeyecek. O bir kedi değil. Seni ne kadar nazikçe dürttüğünü gördün mü ?” dedi.

Peki nereye mi gitti? Valyria halkının doğduğu lanetli topraklara, Valyria’ya cesedini götürdü. Böylece Targaryen hanedanı doğduğu topraklarda batmış oldu. Tabi burada ayrı bir hatayı görmemezlikten gelemeyiz, nedir o derseniz ejderhanın orayı nereden bildiği? Seride Fatih Aegon’un ejderhası doğduğu topraklar olan Valyria’ya, üstünden Rhalla ile gitmişti. Drogon ise Valyria’dan getirilmiş bir yumurta değil. Dany’in ejderhalarının yumurtaları Asshai’nin kuzeyindeki Stygai şehrinden getirildi. Valyria ejderhaları değiller, ayrıca Dany’ın yanında yumurtadan çıktılar. Yani aslında yönetmenlerin verdikleri detaylar bile yanlış olunca sezonun kötü olmasının normal olduğunu karşılıyorum.

Yorumlar