Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Dark Souls Evreni – Artorias The Abysswalker #5

Dark Souls Evreni – Artorias The Abysswalker #5

PAYLAŞ

– Artorias The Abysswalker –

Lord Gwyn’nin dört şovalyesinden biri olan Sir Artorias,sadece geçmişte var olabilir. Chosen Undead(oyuncu) Undead asylum’dan çıktığında Artorias çoktan ölmüştür. Artorias’ın kolayca ayırt edilebilecek bir zırhı vardı. Bununla birlikte taktığı kurt yüzüğü ve savurduğu uzun bir kılıcı ve büyük bir kalkanı vardı. The forrest hunters covenant(orman avcıları)’dan Alvina‘nın arkadaşı, Sif,The Great Grey Wolf(Büyük Gri kurt Sif) ise onun yoldaşıydı. Sif, Artorias’ın mezarını ve Covenant of Artorias yüzüğünü korur.

 

Sif the great grey wolf
Alvina of the forrest hunters covenant

Artorias karanlık hayaletlerle savaşırdı. Yüzüğü sayesinde karanlık diyara geçebiliyordu. Bu yüzüğü karanlık taraflardan bir yaratık ile antlaşma sonrası elde etmişti. Yüzük, geçiş yaparken vücudunun karanlık tarafından yutulmasını engelliyordu ama kılıcını koruyamıyordu. Döndüğünde ise başarımlarından dolayı Anor Londo hazinesinden ödüllendirilmiştir. Ona karanlığı belirli sınırlarda karanlık büyüleri püskürtebilen Silver Pendant(Gümüş kolye) verilmişti.

Düşüş

Manus tarafından yaratılan karanlık diyar(hiçlik) Oolacile’e karşı büyük bir tehtid oluşturmaya başlayınca Artorias ve yoldaşı Sif oraya kaçırılan prenses Dusk‘ı kurtarmaya gittiler. Artorias ve sif inanılmaz bir mücadele verdiler. Ama hiçliğin güçleriyle baş edemediler. Fazla güçlenmişlerdi. Son nefesinde kalkanını kullanarak Sif’i kurtarmayı başaran Artorias karanlık tarafından yutuldu. Artık oda kılıcı gibi karanlıklaşmıştı. Ruhunun düzeni bozulmuştu. Acısı Chosen Undead tarafından bitirildi. Artorias düştüğünde Lord gwyn’in şovalyelerinden biri olan Hawkeye Gough bunun hakkında yorum yapar. Artoiras’ın acısını bitirdiği için chosen undead e teşekkür eder.

Princess Dusk
Hawkeye Gough ve Chosen Undead

Kahramanlıkları yıllar geçmesine rağmen unutulmadı. Lothric döneminde Artorias’tan esinlenenlerin kurduğu The Undead Legion Of Farron, hiçliğin bekçiliğini yaparlardı. Kurtlarla aynı kanı paylaşırlardı. Söylentiye göre kurtlarla hiçlik bekçilerinin ruhları bağlıydı. Artorias’ın mücadelesini devam ettirecek olan bu savaşçılar Artorias gibi çevik bir dövüş stiline sahipler.

Hawkeye Gough

Hawkeye Gough, Lord Gwyn’nin dört şovalyesinden biridir. Ünvanını uçan bir ejderhayı büyük okuyla yere indirdiği zaman kazanmıştır. Ejderha katillerinin lideridir. Büyük yayı kullanabilen tek kişi olduğu için lider seçilmiştir ve Lord Gwyn tarafından bir çok kez onurlandırılmıştır.

Gough barışçıl gözükmesine rağmen  görüşü, onu vahşi bir dev olarak görenler tarafından bozulmuştu. Ama bu, Gough’un ölümcül nişan kabiliyetine zarar verememiştir. Bir noktada zindana atıldı. Sayısız denebilecek kadar çok oyma yaptı. Oyma yapmadığı zamanda kişisel aydınlanma üzerine çalışıp aydınlanmıştır.

 

 

Yorumlar