Ana sayfa Harry Potter Filmler Dumbledore’u Fantastik Canavarlar’da Göreceğimizin 5 Kanıtı!

Dumbledore’u Fantastik Canavarlar’da Göreceğimizin 5 Kanıtı!

PAYLAŞ

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” üçlemesi, tabii ki yepyeni karakterler tanıtacak, bizleri bilinmeyen diyarlara götürecek ve Wizarding World’un gizemli tarihine de ışık tutacaktı. Fakat Harry Potter hayranıysanız, eskilerden en ufak bir karaktere bile yeniden selam verecek olmak da hepimizi mest edecekti.

screenshot_2016-08-13-02-55-12-1

Film J.K Rowling’in Facebook sayfasında ilk kez duyurulduğunda, insanlar inanılmaz heyecanlanmış ve doğrusu hazırlıksız yakalanmıştı. Bu yeni Wizarding World projesi hakkında ufak ufak bilgiler dışında hiçbir şey bilinmiyordu ve herkesin aklında tek bir soru vardı: “Harry Potter karakterlerini bu filmde görebilecek miyiz?”

1) DUMBLEDORE’UN YAŞI

Aslında insanlar bu soruyu sormakta haklıydı çünkü film, Harry Potter’dan 70 yıl öncesini anlatıyordu ve Harry Potter kendi bünyesinde çok yaşlı karakterlere ev sahipliği yapan bir seriydi. Tabii ki bu karakterlerden ilk akla gelen ise efsanevi büyücü Albus Dumbledore’du. Kendisi 1881 yılında doğmuştu ve Fantastik Canavarlar ise 1926 yılında geçecekti. Yani kendisi o zamanlar 45 yaşındaydı.

picsart_09-08-02-56-22

2) NEWT’İN İNGİLİZ OLUŞU

Başkahramanımız olan Newt Scamander bir Ingiliz ve bildiğiniz gibi İngiliz büyücüler Hogwarts’a giderler. (Umudunuzu kaybetmeyin be.) Ve Hogwarts’ta o yıllarda öğretmenlik yapan tanıdık bir isim var: Albus Dumbledore. Kendisi o vakitler -bilindiği gibi- Biçim Değiştirme hocasıydı. Eh, o halde Newt Scamander’ın onun dersine girmiş olması pek de imkansız değil.Ve doğal olarak tanışmışlardır diye düşünmeden edemiyoruz.

picsart_09-08-04-35-39

3) İKİ SERI ARASINDAKİ BAĞ

Fantastik Canavarlar her ne kadar Harry Potter’dan bağımsız olarak duyurulsa da her şeyi bir kenara bıraktığımızda bile seyirciyi kendine çekmek için Harry Potter ile bir bağ kurmak zorunda. Bu film ne kadar iyi olursa olsun, iki seri arasında bir bağ olmazsa hem hayranlar hem de seyirci, bu dünyanın ilk kez gördükleri yeni yüzüne kendilerini biraz yabancı hissedebilirler. Bu bağı kurmanın da en kolay ve en etkili yoluysa eski karakterlere selam çakmak olacaktır. Harry Potter ekibi ve özellikle de J.K Rowling’in bu hamleyi tepmesi neredeyse imkansız ve bizce bu fırsatı kesinlikle değerlendirecekler.

fb_img_1465559085434

4)EKİBİN AÇIKLAMASI

J.K Rowling’in daha ilk film çıkmadan, ikinci filmin senaryosunu neredeyse bitirdiğinin duyurulması büyük bir olay olmuştu ve bu sefer Harry Potter dönemine göre daha akıllı bir politika izleyen yönetmen David Yates ise filmle ilgili kısa ama etkili açıklamalar yaparak hayranların merakını dinç tutmaya devam ediyordu. Açıklamalarından belki de en heyecan verici olanı ise şu yöndeydi: “İkinci filmde bir karakteri harika bir yolla yeniden göreceğiz. Geri dönecek ve kesinlikle daha genç olacak.”

İlk filmde Grindelwald görünebilirdi fakat Dumbledore ikinci filmde önemli bir rol üstlenecek ve genç haliyle geri dönecekti.

picsart_09-08-03-55-21

5) FRAGMANDAKİ İPUCU

Bizler teoriler üretmeye devam ederken, yayınlanan ilk fragmanda Dumbledore’un adını şu şekilde duymuştuk bile: “Ancak bir hocanız Hogwarts’tan atılmanıza şiddetle karşı çıktı. Albus Dumbledore’un size olan bu düşkünlüğünün nedeni neydi Mr. Scamander?” Ve bizler artık biliyorduk ki Albus Dumbledore “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” bünyesine de ait olan bir karakter.

picsart_09-08-04-22-33

Kanıtlarımızı birleştirdiğimize göre haydi derin bir nefes alalım ve şimdi de filmin yayınlanan, Dumbledore’un da isminin geçtiği o müthiş ilk fragmana şöyle bir göz atalım:

Yorumlar