Ana sayfa Edebiyat Dünyanın En Ölümcül Canlıları!

Dünyanın En Ölümcül Canlıları!

PAYLAŞ

Dünyanın en ölümcül canlıları hangileridir? Sık sık farklı listeler görüyoruz. Bizim listemiz bu canlıların insan öldürme sayılarına göre hazırlandı. Eminiz ki bazıları sizleri şaşırtacaktır. İyi okumalar!

1-) Sivrisinekler!

Sivrisinekler yılda 725.000 insan öldürüyor! Bu ölümler çoğunlukla sivrisineklerin kana hastalık karıştırmasıyla oluyor.

Dünyanın En Ölümcül Canlıları

2-) İnsanlar!

Şaşırtıcı bir biçimde insanlar ikinci sırada geliyor. İnsanlar her yıl birbirlerine bulaştırdıkları hastalıklarla, cinayetlerle birlikte 475.000 kişinin ölümüne yol açıyor. Sadece Türkiye’de aids gibi hastalıkların %400 arttığını düşünürsek önümüzdeki yıllarda birinciliği almamız çok muhtemel!

Dünyanın En Ölümcül Canlıları

3-) Yılanlar!

Bir içgüdü olarak korktuğumuz yılanlar yılda 50.000 insanın ölümüne yol açıyor! Çoğunlukla zehirleri nedeniyle öldüren yılanlar, bazen avını boğabiliyor da. Siz yine de köy yerlerinde gezerken yanınızda ince bir sopa taşımayı unutmayın, yerlere tuz dökmemeye dikkat edin!

Dünyanın En Ölümcül Canlıları

4-) Köpekler!

Aslında insana en sadık canlılar olan köpeklerin bu listede olması şaşırtıcı biraz değil mi? Ancak onlar çoğunlukla ısırarak değil, bulaştırdığı hastalıklarla yılda 25.000 insanın ölümüne yol açıyor. Özellikle bu yavrularımızın kakalarına karşı dikkatli olmalıyız.

Dünyanın En Ölümcül Canlıları

5-) Salyangozlar!

Salyangozlar artık çok sık karşılaşmadığımız canlıların hâlini alsa da onlar yılda 10.000 insanın ölümüne yol açıyor. Tatlı suda yaşayan bazı akrabaları zehirli olduğu için onları çoğu zaman dikkate almayan insanları bir suikastçı gibi ortadan temizliyorlar!

6-) Su Aygırları!

Kocaman ağızlarıyla oldukça tehlikeli bir canlı olan su aygırları, yılda 500 insanın ölümüne sebebiyet veriyor. Biliniz ki; eğer bir gün bir su aygırının çenesine düşerseniz kurtuluş yok!

7-) Filler!

Süs eşyaları için onlarca eziyete maruz kalan filler, intikamlarını yılda 100 insan öldürerek alıyormuş! Her ne kadar onları bize yakın olarak bilsek de eğer huzurlarını kaçırırsanız sizi ezmekten hiç çekinmezler!

😎 Köpek Balıkları!

Denizlerin hakimlerinden olan köpek balıkları, yılda 10 insan öldürüyor! Radarına takıldıktan sonra bu canlılardan kurtulmak çok zor, o yüzden köpek balıklarının olmadığı denizlerde yüzmeye dikkat edin!

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/diger-fantazya/mitoloji/
https://fantazya.org/category/literature/

Bize Katılın!
https://www.facebook.com/groups/789384911227470/?ref=bookmarks

Yorumlar