Ana sayfa Diğer Fantazya Marvel Dünyanın En Pahalı 5 Marvel Çizgi Romanı

Dünyanın En Pahalı 5 Marvel Çizgi Romanı

PAYLAŞ

Süper kahraman filmleri ile sinema dünyasında büyük başarılar yakalayan Marvel, bu kahramanları her şeyden önce karşımıza ilk olarak çizgi romanlarda çıkarmıştı. İlk basıldıkları tarihlerde oldukça ucuza satılan bu romanlar şimdiyse tam bir servet değerinde! Sizler için dünyanın en pahalı 5 Marvel çizgi romanını listeledim. Keyifli okumalar!

  1.  MARVEL MYSTERY COMİCS, BASKI 9

Hikayesi iki süper kahraman arasında geçen ilk romandır. Alev Adam (Human Torch) ile Denizci Namor (Namor the sub-Mariner) arasında geçen savaşı ele alan hikayenin sonu kilit bir noktada kalıp diğer bölüme uzuyor. Değeri 200 bin dolar olan bu roman en son 107 bin dolara satılmış.

  2.   INCREDIBLE HULK, BASKI 1

Aşırı gama ışınına maruz kalan Bruce Banner bunun sonucunda ruhsal durumuna, özellikle öfkelendiğinde yeşil yenilmez devasa bir canavar olan Hulk’ a dönüşüyor. Çizgi romanın sadece bir kopyası 230 bin dolar ediyor.

  3.   AMAZING FANTASY, BASKI 15

Spider Man’ ın ilk defa göründüğü bu çizgi roman, 1962 ağustosta Amazing Fantasy olarak yayımlanmıştır. Farklı bir türe sahip olan bu çizgi roman serisin kopyası 405-410 bin dolar civarında.

    4.   CAPTAIN AMERICA, BASKI 1

Bu çizgi romanın en ünlü yanı Kaptan Amerika’nın Adolf Hitlere yumruk atarken çizilmiş olan kapağıdır. Çizgi romanda Kaptan Amerika ülkesini Naziler ve suikastçilerine karşı korumaya çalışıyordur. Çizgi romanın ilk sayısı 630-640 bin dolar civarında değişiklik göstermektedir. Yükselişi devam etmekte.

5.   MARVEL COMİCS, BASKI 1

Süper kahraman Robot Human Torch, Sub-Mariner Of Atlantis ve Ka-Zar the Great’i bu çizgi romanda ilk olarak keşfediyoruz. 1939 yılında sadece ve sadece 25 kuruş gibi bir fiyata satılan bu çizgi roman şimdilerde ise sadece bir kopyası 860-870 bin dolar etmekte inanabiliyor musunuz?

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1